۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۶۱۸۰۲
شرکت هلکوپترسازی سوئیسی کوپتر تازه‌ترین قربانی یک حمله باج افزاری است که به افشای اسرار این شرکت در وب تاریک منجر شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، هکرها با نفوذ به شبکه داخلی این شرکت هلکوپترسازی، فایل‌های آن را رمزگذاری کرده و مانع از دسترسی کارکنان و مدیران این شرکت به داده‌های کاری و شخصی خود شدند.

پس از آنکه کوپتر تعامل با هکرها و پرداخت پول به آنها را رد کرد، آنها نیز داده‌های خصوصی این شرکت را در اینترنت منتشر کردند. معمولاً بخشی از این نوع اطلاعات سرقت شده بر روی اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود تا مالکان داده‌های مذکور برای پرداخت باج قانع شوند.

اطلاعات شرکت کوپتر بر روی یک وبلاگ در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته شده که متعلق به گروه لاک بیت است. از جمله فایل‌های مذکور می‌توان به اسناد کار، اطلاعات داخلی پروژه‌ها و برخی داده‌های مربوط به صنایع دفاعی و هوافضا اشاره کرد.

ظاهراً این حمله هکری با نفوذ به یک برنامه وی پی ان انجام شده که فعال کردن آن با استفاده از یک کلمه عبور ضعیف انجام می‌شده است. برای فعال کردن این وی پی ان از روش تأیید هویت دومرحله ای نیز استفاده نشده است. هکرهای گروه لاک بیت قبلاً هم حملات باج افزاری متعددی را به شرکت‌های دیگر تجاری انجام داده‌اند.

شرکت سوئیسی کوپتر که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده در زمینه تولید هلکوپترهای کوچک و متوسط غیرنظامی فعالیت می‌کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر