۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۶۱۷۲۵
وزرای اتحادیه اروپا خواهان دسترسی به اطلاعات رمرگذاری شده هستند تا بتوانند از طریق قوانین، شواهد و مدارک دیجیتال را برای محافظت از شهروندان جمع آوری کنند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، وزرای اتحادیه اروپا اعلام کردند مشغول اتخاذ گام هایی هستند تا به اطلاعات رمرگذاری شده دسترسی یابند و در برابر حملات تروریستی از جهان محافظت کنند.

در همین راستا آنها در اواسط ماه جاری میلادی بیانیه ای منتشر و اشاره کردند اهمیت دسترسی به اطلاعات دیجیتال روز به روز افزایش می یابد. همچنین دسترسی نیروهای پلیس به این اطلاعات برای اجتناب و حذف اقدامات تروریستی ضروری است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که این اتحادیه اسناد داخلی درباره رمزگذاری و آزار و اذیت کودکان را منتشر کرد. از سوی دیگر در این اواخر اخباری از چالش های احتمالی رمزگذاری سربه سر و تصاویر نامناسب از کودکان در فیس بوک منتشر شد.

گزارشی در اکتبر سال جاری میلادی نشان داد حدود ۹۴ درصد از چند میلیون عکس نامناسب گزارش شده از کودکان در شبکه های اجتماعی در اپ پیام رسان فیس بوک(مسنجر) رصد شده است.

پیام رسان هایی مانند واتس اپ و مسنجر فیس بوک از رمزگذاری سربه سر برای ارتقای امنیت اطلاعات کاربران استفاده می کنند. اما این روش نگرانی های امنیتی زیادی در سطح ملی برای کشورها ایجاد کرده زیرا با وجود آن نمی توان نظارت های سنتی بر مجرمان را اعلام کرد و احتمالا تروریست ها از آن برای سازماندهی حملات خود استفاده کنند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر