۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
کد خبر: ۶۱۶۲۷
سازمان غذا و دارو اجازه استفاده اضطراری از آنتی بادی آزمایشگاهی برای درمان موارد معتدل ابتلا به کووید۱۹ را صادر کرده است. کاندیدای دریافت این درمان افراد ۶۵ سال به بالا هستند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر ، سازمان غذا و دارو آمریکا اجازه استفاده اضطراری آنتی بادی های مونوکلونال  آزمایشگاهی شرکت رجنرون (Regeneron) صادر کرده است. این آنتی بادی ها برای درمان موارد ابتلای معتدل کووید۱۹ به کار گرفته می شود که احتمال دارد به موارد شدید منجر شوند.

هرچند استفاده از این دارو برای افراد ۱۲ سال به بالا مجاز است اما به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا کاندیدهای دریافت آن ۶۵ سال به بالا و برخی از مبتلایان کووید۱۹ هستند که بیماری های پیش زمینه ای دارند.

 آنتی بادی ها در حقیقت پروتئین هایی هستند که قابلیت های مبارزه با ویروس سیستم ایمنی بدن را تقلید می کنند. کوکتل آنتی بادی رجنریون به طور مستقیم پروتئین های اسپایک ویروس کرونا را هدف می گیرد و اجازه نمی دهد به سلول های بدن متصل شوند و در نتیجه از حجم بار ویروس کاسته می شود. به نظر می رسد این درمان تا حدی موثر است. طی آزمایش بالینی، داوطلبان دریافت کننده این درمان نسبت به گروه پلاسیبو کمتر در بیمارستان بستری شدند یا به اورژانس مراجعه کردند.

البته سازمان غذا و دارو آمریکا تاکید دارد این اجازه به معنای تاییدیه کامل نیست و محدودیت هایی وجود دارد. هنوز شواهدی از تاثیر آنتی بادی ها بر درمان بیماران بستری شده در بیمارستان وجود ندارد و احتمالا این امر به نتایج بالینی بدتری برای بیمارانی منجر شود که به جریان بالای اکسیژن یا ونتیلاتور نیاز دارند.

مقامات هنوز مشغول بررسی تاثیرگذاری و ایمنی درمان  هستند و چون قانونگذاران مزایای احتمالی آن را بیشتر از ریسک هایش می دانند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر