۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۶۱۶۱۵
معاون سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: فراهم شدن زیرساخت‌های الکترونیک، اجرای نظام ارجاع، تدوین و اجرای پروتکل‌های بیمه‌ای و تشکیل شورای فنی سازمان از اولویت‌های اصلی این معاونت است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی رضایی، به برنامه‌های در دست اجرا در حوزه معاونت بیمه و خدمات سلامت سازمان اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های مهم که به عنوان اولویت اول و کلیدی این حوزه محسوب می‌شود، فراهم شدن زیرساخت خدمات الکترونیک است که از مدت‌ها قبل در سازمان شروع شده و تمام تلاشمان را خواهیم کرد که تا پایان دولت بتواند به نتیجه مطلوب دست یابد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ادامه داد: همچنین برنامه نسخه نویسی و استحقاق سنجی از دیگر اقداماتی است که سعی خواهیم کرد شتاب بیشتری به آن دهیم.

وی با اشاره به اینکه نظام ارجاع یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که لازم است در حوزه سلامت به آن توجه شود تا بتوانیم به صورت سیستماتیک و بدون کاهش خدمات، هزینه‌ها را مدیریت کنیم، افزود: بدون تردید یکی از دستاوردهای این برنامه کنترل هزینه‌های حوزه سلامت خواهد بود. در این راستا در حوزه روستایی با همکاری وزارت بهداشت اقداماتی در حال انجام است. همچنین برنامه ریزی برای اجرای این اقدام در فازهای اولیه در حوزه شهری از سیاست‌های سازمان است تا شرایط اجرای نظام ارجاع که در نهایت باعث اجرای برنامه پزشک خانواده خواهد شد را به درستی پیش ببریم.

رضایی در خصوص خرید راهبردی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد بر اساس منویات مدیر عامل سازمان به این موضوع ورود کنیم.

وی همچنین به تدوین و اجرای پروتکل‌های بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با حوزه آموزشی وزارت بهداشت و دبیرخانه شورای تخصصی برنامه‌های مشترکی انجام شده تا بتوانیم پروتکل‌های اجرایی و عملیاتی را تدوین و با استفاده از جایگاه آموزشی در کشور، این اقدام را برای ارائه خدمت به درستی به نتیجه برسانیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت بیان کرد: با توجه به شرایط روز و آینده نگری، بیمه سلامت نباید از قافله عقب بماند لذا در این راستا چارچوب و بسته‌های خدمتی تدوین می‌کنیم؛ به عنوان مثال در حوزه تخصصی سازمان تلاش می‌کنیم که بحث تله مدیسین را پیش ببریم که اقدامات مهمی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی به افزایش کیفیت دریافت خدمات اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که رضایت بیمه شدگان از مراکز ارائه دهنده خدمت را بسنجیم که این اقدام در حوزه مدیریت نظارت سازمان با همکاری واحد آی تی در حال برنامه ریزی و انجام است.

رضایی تهیه بسته‌های مشوق‌های بیمه‌ای و آموزش همگانی از طریق رسانه‌ها و افزایش سواد سلامت را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و افزود: تشکیل شورای فنی سازمان از دیگر اقدامات ضروری است تا سازمان دچار تعدد و ناهمسو بودن قوانین ابلاغی در حوزه فنی نباشد که اقدامات مهمی در این زمینه در حال انجام است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر