۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
کد خبر: ۶۱۶۱۲
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورمان باید در توسعه سیستم‌های نرم افزاری و بازدارنده همچون موضوعات دیگر پیشرفت مناسبی را داشته باشد تا توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از پارسینه، احمد راستینه هفشجانی به لزوم اهمیت پدافند غیرعامل برای جلوگیری از حملات سایبری اشاره کرد و گفت: امروزه تمرکز بر مولفه‌های پدافند غیر عامل در تمام کشورهای دنیا به عنوان یک اصل و ضرورت به شمار می‌رود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی افزود: جنگ‌های سایبری می‌توانند هزینه‌هایی را بر کشورها تحمیل کنند که صدها موشک چنین هزینه‌هایی را به وجود نیاورند؛ بنابراین یک حمله سایبری و هک اطلاعات سازمان‌های خدماتی می‌تواند نارضایتی گسترده و هزینه‌های سرسام آوری را بر کشورها وارد کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زیرساخت‌های توسعه کشور باید در حوزه‌های نرم افزاری، سیستم‌های بازدارنده و محافظت کننده سامانه‌های ارتباطی همچون عرصه‌های دیگر به شدت ارتقا پیدا کنند؛ ناگفته نماند که کشورمان از آن دست کشورهایی بوده که اقدامات خوبی را در پدافند غیرعامل رقم زده و این پیشرفت نیز به شکلی بوده که دشمنان جمهوری اسلامی ایران نتوانسته‌اند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی عنوان کرد: در برهه‌های مختلف، سامانه‌های اینترنتی ما به گونه ای توسعه پیدا کرده که بدون نیاز به اتصال به شبکه اینترنت جهانی توانسته است خدمات و توسعه ارتباطات را به خوبی پیش ببرد.

راستینه هفشجانی اظهار کرد: سازماندهی شبکه ملی اطلاعات برای کشور بسیار حائز اهمیت است و البته گام‌های خوبی هم در این زمینه برداشته شده که باید تکمیل شوند و همچنین قانون پدافند غیرعامل هم بایستی مراحل پایانی خود را هر چه سریع‌تر طی کند زیرا هر چه بیشتر به سمت تقویت سازمان پدافند غیرعامل به عنوان یک رکن اساسی نگه دارنده در برابر حملات دشمن حرکت کنیم به نفع کشور خواهد بود./

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر