۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
کد خبر: ۶۱۲۰۳
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری:
آذربایجان شرقی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه زیستی، سایبری، شیمیایی، پرتوی و کالبدی، گفت: با توجه به اهمیت پدافند غیرعامل، به زودی قرارگاه پدافند پرتوی در استان تشکیل می‌شود.
به گزارش پایداری ملی، محمدباقر آقایی در گفت‌وگو با خبرنگاران به بیان اینکه رسانه‌ها مکمل پدافند غیرعامل هستند و به همین دلیل به دنبال تشکیل پدافند رسانه‌ای هستیم، افزود: افکار عمومی سرمایه ملی یک کشور بوده و اگر نتوانیم افکار عمومی را مصون کنیم، در سایر حوزه نیز موفق نخواهیم شد.

وی با اشاره به وظایف مسئولان و مردم در زمینه پدافند غیرعامل، اظهار کرد: در حوزه وظایف دولتی سعی می‌کنیم علی‌رغم وجود نواقص، امورات را پیش ببریم، اما مردم هم باید در این رابطه نقش آفرین باشند، چراکه مردم نیز از ایمنی و امنیت جامعه متاثر می‌شوند.

وی با تاکید بر این‌که پدافند غیرعامل از بدو خلقت بشر تحت عناوین و معانی مختلف وجود داشته است، اضافه کرد: برخی امورات در حوزه ایمنی همانند "تعمیر ماشین قبل از مسافرت، چک کردن ایمنی منزل قبل از خروج، رعایت ایمنی در خودرو جهت مقابله با سرقت و..." از جمله کارهایی است که مردم در حوزه پدافند غیرعامل انجام می‌دهند.

آقایی با بیان این‌که اما سازمان پدافند غیرعامل با دید کلان به این موضوع نگاه می‌کند، اظهار کرد: مصون سازی جامعه، صیانت از جان و مال مردم و همچنین مصون‌سازی زیرساخت‌ها از جمله وظایف و رسالت‌های سازمان پدافند غیرعامل است، چراکه معتقدیم اگر زیرساخت‌ها فراهم نباشد، امکان خدمت رسانی به مردم نیز وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه سخنانش اظهار کرد: امروزه آرایش جنگی تغییر یافته و هدف اول دشمن تسخیر اراده‌ها است، چراکه اگر بتواند اراده را تسخیر کند، بر سایر موارد نیز مسلط خواهد شد، بر این اساس باید مطابق با این آرایش جامعه نیز مصون‌ شود.

وی با تاکید بر این‌که جنگ‌های امروزی ترکیبی و پیچیده بوده و مردم محور و رسانه محور هستند، گفت: انتظار داریم در چنین شرایطی، رسانه‌ها به ابزارهای دفاعی بدل شده و در صیانت از جامعه، مردم، زیرساخت‌ها و دارایی‌ها بیش از پیش نقش‌آفرینی کنند.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که ما باید در شرایط عادی و غیرجنگی، استراتژی دفاعی خود را ترسیم کنیم، افزود: رسانه‌ها نیز در این رابطه نقش موثری داشته و در حقیقت مکمل پدافند غیرعامل است.
منبع: ایسنا
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر