کد خبر: ۶۰۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از آغاز بازنگری اولویت های سند نقشه جامع علمی کشور خبرداد و گفت: از ۲۲۴ برنامه اقدامی سند نقشه جامع علمی کشور حدود ۱۳۰ برنامه اجرایی شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، سعید رضا عاملی، درباره بازنگری نقشه جامع علمی کشور گفت: در حال حاضر بر روی اولویت‌های نقشه جامع علمی کشور کار می‌شود، چون اولویت‌های ما همان اولویت‌های قبلی نیست.

وی ادامه داد: سند نقشه جامع علمی کشور با توجه به تغییر اولویت‌ها مورد بازنگری قرار می‌گیرد و مسیری جدید برای آن در نظر گرفته می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بعد از بازنگری در اولویت‌های نقشه جامع علمی کشور، بازنگری اهداف و راهبردها و برنامه‌های اقدام آغاز می‌شود.

وی درباره اینکه آیا آماری از اجرایی شدن مصوبات نقشه جامع علمی کشور در دست است، گفت: از ۲۲۴ برنامه اقدامی سند نقشه جامع علمی کشور، حدود ۱۳۰ برنامه در راهبری مسیر علمی کشور اجرایی شده است.

وی افزود: نقشه جامع علمی کشور مجموعه‌ای است جامع و هماهنگ و پویا و آینده نگر، شامل مبانی، اهداف، سیاستها و راهبردها، ساختارها و الزامات تحول راهبردی علم و فناوری مبتنی بر ارزشهای اسلامی برای دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور بوده و همچنین تلاش شده بر مبانی ارزشی و بومی کشور، تجربیات گذشته و نظریه‌ها و نمونه‌های علمی و تجارب عملی تکیه شود.

عاملی گفت: نقشه جامع علمی کشور در چارچوب رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره)، مقام معظم رهبری و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و با پیش بینی سازوکارهای لازم بروز رسانی، توانایی تبیین ساحت علمی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را دارد.

وی اظهار داشت: در این سند، مجموعه پژوهش‌ها و آرا صاحب نظران در قالب مجلدات متعدد با عنوان اسناد پشتیبان نقشه جامع علمی کشور تنظیم و برای بهره برداری به تدریج به وسیله دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: