۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
کد خبر: ۵۹۷۸۹
دانشگاه جانز هاپکینز در جدیدترین آمار و ارقام خود اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به سه میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۵۲ مورد افزایش یافت.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به سه میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۵۳ مورد افزایش یافت و این آمار و ارقام نشان می‌دهد که شمار کلی قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا نیز به ۱۴۰ هزار و ۹۵۷ مورد رسیده است.

روزنامه انگلیسی «ایندپیندنت» در گزارشی نوشت که بعد از هفته‌ها امتناع از زدن ماسک به صورت در ملاء عام، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تصویر سیاه و سفیدی از خود در حالیکه ماسک به صورت دارد را در صفحه توییتر خود منتشر کرد و از مردم آمریکا خواست تا همچون وی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، از ماسک بر صورت‌های خود استفاده کنند.

ترامپ در این پیام توییتری خود گفت: «بسیاری از افراد می‌گویند وقتی نمی‌توانید فاصله اجتماعی را رد کنید، زدن ماسک به صورت‌های خود یک اقدام میهن‌پرستانه است».

وی در ادامه، خود را بعنوان رئیس‌جمهور مورد علاقه مردم آمریکا معرفی کرد و نوشت: «هیچ‌کس میهن‌پرست‌تر از من نیست، رئیس‌جمهور مورد علاقه شما!».

پیام وی درست چند ساعت بعد از آن منتشر شد که «جروم آدامز» جراح کل ایالات متحده آمریکا و رئیس عملیاتی سپاه خدمات بهداشت عمومی آمریکا که سخنگوی ارشد مسائل بهداشت عمومی در دولت فدرال ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود، در شبکه «فاکس‌نیوز» از مردم آمریکا خواست با توجه به افزایش آمار روزانه مبتلایان به کووید-19 در ایالات متحده آمریکا و ابتلای بیش از یک میلیون نفر به کرونا در یک ماه گذشته، در مکان‌های عمومی از ماسک صورت استفاده کنند.

پیش از این رئیس‌جمهور آمریکا در مقابل درخواست‌ مسئولان بهداشتی و درمانی برای استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی مقاومت می‌کرد اما در جدیدترین پیام خود در صفحه توییتر خطاب به مردم آمریکا نوشت: «ما در تلاش خود برای شکست ویروس نامرئی چین متحد هستیم و بسیاری از مردم می‌گویند که زدن ماسک صورت در زمانیکه نمی‌توانید فاصله اجتماعی را رعایت کنید، یک اقدام میهن‌پرستی است. هیچ‌کس میهن‌پرست‌تر از من نیست، رئیس‌جمهور مورد علاقه شما!».

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را سه میلیون و ۹۶۱ هزار و ۴۲۹ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۴۳ هزار و ۸۳۴ نفر گزارش کرده است.

آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز نشان می‌دهد که تاکنون دستکم ۱۴ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۰۵ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۶۰۹ هزار و ۱۹۸ نفر نیز جان خود را ا دست داده‌اند و هشت میلیون و ۲۲۷ هزار و ۸۰۴ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۱۱۸ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا و ۸۰ هزار و ۱۲۰ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۰۶ مورد ابتلا و ۲۷ هزار و ۴۹۷ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به «کووید-۱۹» قرار دارند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر