۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۱
کد خبر: ۵۹۷۲۴
منابع خبری بامداد شنبه از وقوع آتش‌سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در آمریکا خبر داده‌اند.
به گزارش پایداری ملی، منابع خبری بامداد شنبه از وقوع آتش‌سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در ایالت جورجیا خبر داده‌اند.

پایگاه خبری AJC گزارش داده یک کارخانه مواد شیمیایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی  «هارتسفیلد-جکسون» (فرودگاه آتلانتا) در جنوب ایالت جورجیا دچار حریق شده است. مقام‌های فرودگاه گفته‌اند که پروازها لغو نشده‌اند.

حساب کاربری این فرودگاه در پیامی در توئیتر نوشت: «در حال حاضر یک آتش‌سوزی در کالج پارک، بیرون از ساختمان فرودگاه اتفاق افتاده است. در حال حاضر این آتش‌سوزی اثری روی فعالیت‌های فرودگاه نداشته است.»

کارخانه‌ای که دچار حریق شده «آلکمیکس» نام دارد. منابع خبری می‌گویند هنوز مشخص نیست فردی در این حادثه زخمی شده یا خیر، اما تصور بر این است که همه کارکنان توانسته‌اند از ساختمان خارج شوند.

وب‌سایت این کارخانه، خودش را سازنده «نیتروسلولز» معرفی می‌کند که ماده‌ای بسیار قابل اشتعال است.

«براد نیتز»، خبرنگار یکی از تلویزیون‌های محلی آمریکا گفته که دود ناشی از این آتش‌سوزی روی رادار مشخص است.

پایگاه AJC گزارش داده آتش‌نشان‌ها به سرعت توانسته‌اند از حجم آتش کاسته و آن را مهار کنند. هنوز اطلاعات دیگری درباره این حادثه منتشر نشده است.

اخبار مربوط به این آتش‌سوزی، بعد از حوادث مشابه دیگری در دیگر نقاط آمریکا منتشر شده است.

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند  نیروگاه برق شهر «ویتفیلد» در ایالت «ایندیانا» دچار آتش‌سوزی شده است. این اتفاق عصر پنجشنبه به وقت محلی رخ داد.

انفجار دیگر صبح پنجشنبه در کارخانه فولاد «آرسلورمیتال» در شهر «برنز هربور»، واقع در ایالت «ایندیانا» گزارش شده است.

قبل‌تر از این رویدادها، کشتی آبی-خاکی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» دچار حریق شده و به مدت ۴ روز در آتش سوخته بود. نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده دلیل این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست و در حال تحقیق در خصوص جزئیات حادثه است.
منبع: فارس
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر