۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد خبر: ۵۹۶۹۲
رئیس پلیس فتا استان بوشهر در هشدار به شهروندان گفت: در زمان خرید از فروشندگان سیار مراقب کلاهبرداری به شیوه اسکیمری باشند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ مهدی قاسمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور و عدم دریافت وجوه نقد از مشتریان، مردم در هنگام خرید از فروشندگان سیار مجبور به استفاده از کارت‌خوان‌های آنان می‌باشند و متأسفانه مشاهده شده که مجرمان سایبری از این موضوع سوءاستفاده مجرمانه می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: اسکیمر دستگاهی است که از آن برای کپی کردن اطلاعاتی که در نوار مغناطیسی کارت‌های بانکی وجود دارد استفاده می‌شود و فرد مجرم در فرصتی مناسب این اطلاعات را با استفاده از نرم‌افزاری خاص در کارت‌های بانکی خام کپی‌ رایت کرده و می‌تواند از حساب قربانی برداشت وجه داشته باشد.

سرهنگ قاسمی تأکید کرد: شهروندان خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر و ثابت انجام دهند و به انگیزه خرید با قیمت پایین‌تر، در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

این مقام مسؤول توصیه کرد: در صورت ضرورت استفاده از پرداخت بوسیله کارت بانکی، از کارت‌های هدیه یا کارت حساب با موجودی پایین استفاده شود تا در صورتی‌ که مشخصات کارت شما توسط دستگاه اسکیمر کپی شد، ضرر و زیان بالایی متوجه خریدار نشود.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به لزوم هوشیاری کاربران گفت: عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی، توسط همشهریان در هنگام خرید شخصاً انجام شود، چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب وی امکان‌پذیر نخواهد بود.

این مقام انتظامی از هم‌وطنان خواست: همواره هشدارها و توصیه‌های پلیس فتا را مد نظر قرار دهند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی یا انجام بانکداری الکترونیک، آن‌را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر