۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۵۹۵۴۸
تخت روانچی:
سفیر و نماینده دائم کشورمان در جلسه هفته مجازی تروریسم، ترور وحشیانه شهید سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه را مصداق بارز تروریسم دولتی دانست.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سفیر و نماینده دائم کشورمان در جلسه هفته مجازی تروریسم، تنها مسیر مبارزه با تروریسم را تقویت چند جانبه گرایی از طریق افزایش همکاری بین المللی و پاسخ دسته جمعی به تروریسم دانست.

مجید تخت روانچی در این جلسه که توسط مرکز مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد برگزار شد، رهیافت‌های یکجانبه گرایانه را مهمترین چالش برخورد با تروریسم بین المللی بر شمرد و افزود: به عنوان مثال، اقدامات یکجانبه قهر آمیز مانع دسترسی به ابزارهای ضروری برای پاسخی جمعی به تروریسم می‌شود و تلاش‌های بین المللی در این زمینه را تضعیف می‌کند.

روانچی اقدامات قهر آمیز آمریکا علیه کشورمان را خشونت ساختاری در نقض حقوق بشر، حق توسعه و حق حیات مردم ایران و مصداق بارز تروریسم و در ابعاد بزرگ‌تر تروریسم اقتصادی دانست که به صورت عامدانه مردم عادی را هدف قرار داده و موجبات صدمات بسیاری شده است.

سفیر کشورمان ترور وحشیانه شهید سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه به هنگام سفر رسمی درعراق را مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین الملل دانست که مسئولیت کیفری مرتکبین این جنایت را در بر خواهد داشت. وی همچنین سرکوب وحشیانه مردم فلسطین را بدترین نوع تروریسم معرفی کرد که باید توسط جامعه جهانی محکوم شود.

نماینده دائم کشورمان در پاسخ به اتهامات نماینده آمریکا علیه کشورمان گفت که ایران از همان ابتدا در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه در مقابله با گروه‌هایی مانند داعش و القاعده بوده است و در مقابل، سیاست‌های مداخله گرایانه آمریکا در منطقه عامل اصلی اشاعه تروریسم در منطقه و سراسر جهان است. بعلاوه، آمریکا حامی اصلی گروهک منافقین، یکی از بدنام‌ترین ترین گروه‌های تروریستی است که بیش از ۱۲۰۰۰ ایرانی و تعداد زیادی از مردم عراق را به قتل رسانده است.

روانچی همچنین آمریکا را به دلیل تأمین سلاح‌های مرگبار جهت تجاوز به یمن، مسئول ادامه فجایع و کشتار مردم بی گناه این کشور دانست.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر