۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
کد خبر: ۵۹۴۵۳
در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی؛
بیش از ۱۵ طرح تحقیقاتی و پژوهشی جدید در حوزه های علوم شناختی مورد تایید و تصویب قرار گرفت.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرنگار مهر، بیش از 15طرح تحقیقاتی جدید در حوزه های مرتبط با علوم شناختی در سیزدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی با تمرکز بر مسایل شناختی فراگیر جامعه، در کارگروه پژوهش و کمیته داوری ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مورد تایید و تصویب قرار گرفت.

ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی به منظور توسعه هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، سیزدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در خرداد امسال را با تمرکز بر مسائل شناختی فراگیر جامعه به طرح های دسته «ج» اختصاص داد.

طرح های پیشنهادی محققان در این فراخوان شامل ترکیبی از حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فناوری و یا خدمات شناختی  و در چارچوب اولویت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی است. 

در جریان این مرحله از فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی، بیش از ۴۰ طرح از بیست و دو مرکز علمی به ستاد علوم شناختی ارایه شد که به گفته مسئولان بخش پژوهش ستاد به لحاظ پراکندگی مراکز و تنوع موضوعات پژوهشی درخور اهمیت و توجه بوده است.

 ستاد علوم شناختی تلاش می کند با حمایت از طرح های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، تولید فن آوری و خدمات شناختی در سطح کشور را فراهم  و انگیزه  فعالیت های علمی و تحقیقاتی در حوزه های علوم و فن آوری های شناختی‌ گسترش یابد.

طرح های پژوهشی دراین فراخوان در زمینه نگاشت مغز، فن آوری های شناختی،علوم اعصاب شناختی، توانبخشی شناختی، مدل سازی شناختی، زبانشناسی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، روانشناسی شناختی و مدیریت شناختی را در بر می گیرد.

در نتیجه دوازده دور فراخوان گذشته ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی برای حمایت از طرح های پژوهشی در حوزه علوم شناختی، از میان طرح های پیشنهادی ارایه شده از سوی محققان و پژوهشگران، بیش از ۲۴۰ طرح در بخش ها و زمینه های مختلف شناختی مورد بررسی، داوری و تصویب قرار گرفت که از این تعداد تاکنون بیشتراز ۹۰ طرح با موفقیت به پایان رسیده است.

کارگروه پژوهش ستاد اعلام کرد: نتایج بررسی طرح های ارایه شده در این مرحله از فراخوان بزودی برای اطلاع مجریان این طرح ها در اختیار آنان قرار می گیرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر