۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
کد خبر: ۵۹۴۲۱
قالیباف در صحن مجلس:
رئیس مجلس گفت:آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای حکام باید بدانند هرگز جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس اجازه نخواهند داد که آژانس دستش باز باشد و بدون محدودیت هر کاری انجام دهد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبر گزاری مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی و پس از اظهارات وزیر امور خارجه، گفت: وقتی که ما قدرت و توان داشته باشیم، می‌توانیم موفق باشیم و در چرخه چانه زنی و در فشار طرف مقابل قرار نمی‌گیریم و دچار عقب نشینی و وادادگی نمی‌شویم.

وی بیان کرد: وزارت امور خارجه می‌تواند در حوزه توان اقتصادی نقش کلیدی داشته باشدکه در همین زمینه معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه شکل گرفت که توقع ما این بود که وزارت خارجه ما تبدیل به وزارت خارجه و اقتصاد بین الملل می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر با برجام نتوانستیم سرمایه گذار به کشور وارد کنیم حداقل کاری کنیم که پول و ارزی که مردم ما نزد برخی از کشورها دارند به کشور انتقال داده شود.

قالیباف با بیان اینکه کرونا مشکلاتی را در مبادلات مرزی ما به وجود آورده است، گفت: وزارت امور خارجه باید در تبادلات تجاری فعال‌تر عمل کند.

وی تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای حکام باید بدانند هرگز جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس اجازه نخواهند داد که آژانس دستش باز باشد و بدون محدودیت هر کاری انجام دهد و به دنبال این باشد که حلقه‌های جاسوسی کشورهای متخاصم را تکمیل کند.

رئیس مجلس گفت: ما در برابر زیاده خواهی‌های آنان توقع داریم سیاست‌های کاهش تعهدات برجامی اجرا شود و زمانی همکاری خود را ادامه می‌دهیم که آنان در چارچوب توافقات پیش روند و ما مقابل زیاده خواهی ها می‌ایستیم و امیدواریم وزارت خارجه بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر