۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
کد خبر: ۵۹۳۹۹
رئیس پژوهشکده امنیت:
رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح کلان و الزامات امنیتی خدمات ابری با راهبری مرکز ملی فضای مجازی در دست تدوین است.
به گزار ش پایداری ملی به نقل از مهر ،ابوذر عرب سرخی گفت: ما در پژوهشکده امنیت از سال ۹۸ تاکنون با راهبری مرکز ملی فضای مجازی درگیر پروژه ای تحت عنوان «طرح کلان و الزامات امنیتی خدمات ابری» هستیم.

وی ادامه داد: این الزامات امنیتی برای عرضه کنندگان خدمات ابری و دریافت کنندگان این خدمات، رهنمودهایی را ارائه می دهد. 

عرب سرخی گفت: قالب این پروژه رویکرد حفاظت از داده برای عرضه کنندگان است که مسئولیت حقوقی و قانونی حفاظت از داده و حفظ حریم خصوصی سرویس گیرندگان را برعهده می گیرد. 

وی اضافه کرد: این طرح قرار است در صحن شورای عالی فضای مجازی مطرح و به عنوان یک سندواره الزامات کلان برای عرضه کنندگان خدمات ابری مصوب شود.

رئیس پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پیش نویس این پروژه مطابق با الزامات سطح بالا و سیاستهای شورایعالی فضای مجازی، تا دو ماه آینده تحویل مرکز ملی فضای مجازی می شود.

وی گفت:کار مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و باید آن را در تعامل با کمیسیون های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی جلو ببریم.

به گفته عرب سرخی، تمامی پروژه های این پژوهشکده با ماهیت و مضمون کمک به حفاظت از داده های سازمانی و صیانت از حریم خصوصی تعریف شده و تمامی آنها مانند یک سری پازل، صیانت از حریم خصوصی و حفظ محرمانگی را پوشش می دهند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر