۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
کد خبر: ۵۹۳۱۹
با حضور رئیس جمهور؛
پس از گذشت ۴.۵ ماه از عدم برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی، این شورا دوشنبه هفته جاری با حضور رئیس جمهور تشکیل جلسه می دهد.
به گزارش پایداری ملی بیش از ۴.۵ ماه است که جلسه شورای عالی فضای مجازی برگزار نشده و برپایی آخرین جلسات این شورا به قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۹۸ (بهمن ماه) باز می‌گردد.

این در حالی است که بر اساس حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی، جلسات این شورا باید هر سه هفته یک بار برگزار شود.

طی این مدت بسیاری از اعضای شورای عالی فضای مجازی و کارشناسان این حوزه و رسانه‌ها نسبت به عدم برگزاری جلسات این شورا انتقاد کردند. بسیاری معتقدند که اهتمامی برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی از سوی رئیس جمهور وجود ندارد و کمبود فضا و شرایط کرونا تنها بهانه‌ای برای عدم برگزاری این جلسات، بوده است.

یکی از موضوعات مهمی که طی چند ماه اخیر و به دلیل عدم برگزاری جلسات شورای عالی به تعویق افتاد، بررسی طرح معماری کلان شبکه ملی اطلاعات است که کار کمیته کارشناسی آن در مرکز ملی فضای مجازی به اتمام رسیده اما به دلیل عدم برگزاری جلسات شورا، تصویب نهایی آن معطل باقی مانده است.

هم اکنون گفته شده است که دستور کار جلسه شورای عالی فضای مجازی که عصر روز دوشنبه ۹ تیرماه به صورت حضوری با حضور حسن روحانی رئیس جمهور، سران سایر قوا و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا برگزار می‌شود، مربوط به ادامه بررسی ابعاد سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات است.
منبع: مهر
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر