۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
کد خبر: ۵۹۲۴۷
دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در قالب کار تیمی با همکاری محققانی از کشورهای مختلف موفق به ارائه طرحی برای شناسایی ویروس در بازدم افراد مبتلا به کووید ۱۹ شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، هکتون بین‌المللی EUvsVIRUS ۲۴ تا ۲۶ آوریل ۲۰۲۰ از طرف European Innovation Council برای مقابله با کرونا برگزار شد که نزدیک به ۲۰ هزار و ۹۰۰ نفر از ۱۴۱ کشور در آن شرکت کردند.

این افراد در یک کار تیمی بر روی پروژه‌های مرتبط فعالیت کرده که در نهایت ۲۱۵۰ طرح در ۶ حوزه مختلف و ۳۷ زیرگروه ثبت شدند. از بین طرح‌های ثبت شده، ۱۱۷ طرح انتخاب شدند که از آن میان، ۶ طرح اصلی و در هر زیر گروه نیز ۳ برگزیده معرفی شدند.

مرضیه موسی زاده دانشجوی دکتری نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس در قالب تیمی از کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و ترکیه، طرح Instant SARS-CoV-۲ breathalyzer را ثبت کردند که در گروه Health & Life و بخش Cheap rapid test موفق به کسب رتبه نخست شد.

این طرح مربوط به ساخت دستگاه اپتوفلوئیدیک با استفاده از آنتی بادی علیه spike protein ویروس و پارتیکل های فلوئورسانت است که می‌تواند ویروس را در بازدم افراد مبتلا به کووید -۱۹ شناسایی کند.
منبع: مهر
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر