۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
کد خبر: ۵۹۲۲۴
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی کنند، گفت: آمادگی، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه جانشین قرارگاه ثارالله سپاه که صبح امروز (یکشنبه) با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در حال بزرگ شدن است و این انقلاب الهام‌بخش به تدریج هم در قلمرو جغرافیایی عمق و وسعت می‌یابد و هم مبانی و مفاهیم آن عمیق‌تر بر جان انسان‌ها می‌نشیند.

وی با تاکید بر اینکه دامنه‌های انقلاب اسلامی امروز بسیاری از سرزمین‌های اسلامی و حتی غیر اسلامی را در بر گرفته است، افزود: دشمنان ما نیز به همان اندازه که انقلاب اسلامی رشد یافته و به کمال رسیده است پیچیده‌تر شده، احساس خطر می‌کنند و در تلاش هستند تا تمامی شئون زندگی ملت ایران و سایر جوامعی که از انقلاب اسلامی الهام می‌گیرند را به میدان جنگ تبدیل کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در اوج نبرد همه جانبه و تمام عیار با دشمنان قرار داریم، اظهار داشت: به فضل الهی امروز با ایثار، رشادت و هنرنمایی مردان و زنان این سرزمین، بسیاری از عرصه‌های جهاد، به میدان غلبه دشمن تبدیل شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان دیگر هوس راه انداختن جنگ نظامی با ما را نمی‌کنند، اظهار کرد: دلیل این مهم توسعه روز به روز این بعد از قدرت متناسب با رشد تهدیدات است و تجربه، تاریخ، قدرت و قضاوت‌های جهان از اعتبار این قدرت، دشمنان را از انتخاب این راهبرد بازداشته است؛ هرچند این اتفاق دلیل غفلت ما نخواهد شد.

سرلشکر سلامی اعتبار یک قدرت را خط اثر و نشأت گرفته از باور، اراده و تدبیر، اقدام و قدرت آن توصیف و تصریح کرد:اینکه امروز جنگ نظامی نسخه دشمن برای به دست آوردن موقعیت سیاسی نیست به دلیل آمادگی‌ها، رشد قدرت دفاعی و اعتبار این قدرت است.

وی با بیان اینکه دشمنان ما دست از توطئه و خباثت برنمی‌دارند، گفت: آنان ایران اسلامی را چشمه الهام و کانون تولید آگاهی‌های حیات بخش و بسیج کننده می‌دانند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به رخدادهای اخیر در جوامع غربی، تصریح کرد: شاید نتوان نسبت مستقیمی بین حوادث غرب عالم با انقلاب اسلامی یافت؛ اما واقعیت این است که نسیم حیات بخش انقلاب اسلامی به سراسر عالم وزیده و این چشمه الهام‌بخش حتی جامعه آمریکا را تحت‌تأثیر شعائر و نشانه‌های خود قرار داده است.

وی افزود: آتش زدن پرچم آمریکا مدلی از نشان دادن روح مبارزه با ظلم و جنایت است که امروز حتی در سرزمین مادری امریکا در حال رخ دادن است؛ این اتفاقات به طور قطع الهام گرفته از روح عمومی جهاد علیه آمریکاست که در سرتاسر عالم گسترش یافته است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان در پی معکوس کردن مسیر روندها با استفاده از تمامی فضاها هستند، گفت: جنگ فرهنگی یکی از پدیده‌های متصل به این استراتژی تهاجم همه جانبه است.

وی با تاکید بر اینکه جغرافیای جنگ دیگر سرزمین نیست، بلکه ذهن و قلب انسان‌ها است، گفت: امروز امنیت ملی تنها امنیت سرزمینی را شامل نمی‌شود، بلکه امنیت خاطر انسان‌ها و تأثیرگذاری بر آرامش درونی آنها است و دشمنان با در نظر گرفتن این مهم، معیشت و اقتصاد را رکن مسلم راهبرد خصمانه خود علیه ملت ایران قرار داده‌اند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در این نبرد همه جانبه که در آن فشار سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی، نبرد در عرصه‌های امنیت داخلی، جنگ‌های روانی، سایبری و رسانه‌ای، امواجی از مخاطره دائمی را ایجاد کرده‌اند تا جامعه ما را تحت تأثیر قرار دهند؛ ما باید مقابله‌ای همه جانبه و قوی برابر این پدیده‌ها داشته باشیم و از فراز آنها عبور کنیم.

وی افزود: به فضل الهی تا به امروز نظام اسلامی ما در حفظ ارزش‌ها و اعتبار آنها و تمامی جنبه‌های مقابله موفق بوده و توانسته در جنبه‌هایی مانند اقتصاد و فرهنگ دشمنان را متوقف کند؛ اما این یک سناریو دائمی و در حال جریان است.

سرلشکر سلامی از تهران به عنوان ام‌القری و نقطه مرکزی آینه تمام نمای ارزش‌های انقلاب اسلامی نام برد و تاکید کرد: هر تحولی در تهران به مثابه تحول در تمام جغرافیای انقلاب اسلامی است؛ تهران پناهگاه مظلومان عالم و بیرق دار جهاد جهانی علیه استکبار است و دشمن این نقطه را کانون توجه قرار داده است.

وی با بیان اینکه ما باید برای امنیت تهران با شعاع تأثیر جهانی بکوشیم گفت: رسالت قرارگاه ثارالله که با تدبیر مقام معظم رهبری تأسیس و فرماندهان بزرگی پرچمدار آن بوده‌اند؛ سنگین و خطیر است و در تحقق این مهم تمامی نهادها و دستگاه‌ها نقش دارند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش از سردار کوثری به عنوان فرماندهی نام آشنا در تاریخ مجاهدت‌های ملت ایران یاد کرد و گفت این فرمانده دلاور و خستگی ناپذیر نقش مهمی در تاریخ این سرزمین دارد و همواره مدافع انقلاب و نظام بوده است.

سرلشکر سلامی در پایان با اشاره به ویژگی‌های سردار نجات نیز گفت: سردار نجات که امروز پرچم قرارگاه را به دست می‌گیرد، از استوارترین پایه‌های متین انقلاب اسلامی هستند که سوابق ارزشمند و درخشانی در عرصه‌های خدمت داشته‌اند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر