کد خبر: ۵۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تحریم‌های جدید آمریکا را نمونه دیگری از سیاست غیرانسانی برخاسته از «وزیران نفرت» علیه ایران توصیف کرد.
به گزارش پایداری ملی، علیرضا میریوسفی روز جمعه در واکنش به تحریم افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران که روز گذشته انجام شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: اعمال تحریم‌های جدید در حالی که ایرانیان در حال مبارزه با همه‌گیر شدن Covid19 هستند و در بحبوحه افزایش تعداد طرفداران خاتمه دادن به تروریسم اقتصادی علیه ایران که شامل رؤسای دولت‌ها و نمایندگان مجلس (از جمله ایالات متحده آمریکا)، مقامات سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی، به‌سادگی نمونه دیگری از یک سیاست غیرانسانی آمریکا هدایت‌شده توسط "وزیران نفرت" به‌سمت ایران است.

دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر پنجشنبه اعلام کرد که 15 فرد و 5 نهاد ایرانی و خارجی را در ارتباط با ایران به فهرست تحریم‌های موسوم به ضدتروریستی خود افزوده است.

دبیرکل سازمان ملل، سازمان بهداشت جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر به‌همراه روسیه، چین، پاکستان، انگلیس، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کره شمالی و کوبا تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای برای لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا در شرایط همه‌گیری ویروس جدید کرونا انجام داده‌اند.

هشت کشور هم در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، شرایط فعلی را زمانی برای چندجانبه‌گرایی و مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا دانسته و تصریح کرده‌اند تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران، خلاف منشور ملل متحد و مصوبات متعدد مجمع عمومی این سازمان است.


منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: