۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کد خبر: ۵۷۰۲۸
شمار قربانیان کرونا از 1800 نفر عبور کرددولت چین در تازه‌ترین آمار از قربانیان ویروس کرونا اعلام کرد که مجموع تلفات این ویروس از 1800 نفر عبور کرده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، دولت چین بامداد روز سه‌شنبه اعلام کرد که روز دوشنبه 93 نفر دیگر در استان هوبی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند تا بدین ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا از 1800 نفر فراتر رود.

مقامات چین همچنین اعلام کردند که روز دوشنبه ابتلای 1807 نفر دیگر به این ویروس در استان هوبی ثبت شده است و در همین روز نیز 1223 نفر سلامتی خود را بازیافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

«کین گانگ» معاون وزیر خارجه چین روز شنبه تاکید کرده بود که پکن مطمئن است که شیوع ویروس کرونا  بزودی به پایان خواهد رسید. 

ویروس کرونا که نام علمی آن «کووید۱۹» است، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، 

یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر