۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
کد خبر: ۵۷۰۱۷
حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری المیادین با تاکید به اینکه حمله ایران به پایگاه عین الاسد امریکا در عراق به دنبال ترور شهید قاسم سلیمانی معادلات واشنگتن را در جهان بهم ریخت، گفت که این پایان پاسخ راهبردی ایران نبود بلکه نقطه آغازین پاسخ است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا -وی در ادامه افزود، آمریکایی ها همواره عادت کرده اند که با هر کشور مقابله کنند بدون اینکه پاسخی دریافت کنند ولی پاسخ ایران باعث شد که در حساب ها و معادلات واشنگتن اشتباه از آب در آید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر تاثیر جهانی اقدام ایران در حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد تصریح کرد، واکنش ما به ترور شهید قاسم سلیمانی در یک نقطه جغرافیایی مشخص انجام شد اما تاثیر آن جهانی بود.

سلامی خاطر نشان کرد : حمله به پایگاه هوایی عین الاسد نهایت واکنش راهبردی ما نبود بلکه نقطه آغاز این واکنش بود.

فرمانده کل سپاه درباره اسرائیل نیز گفت که همه مواضع و اهدافی که در منطقه تحت اشغال اسرائیلی ها است در تیررس ما قرار دارد. امکانات زیادی برای نابودی اسرائیل وجود دارد اما شرایط تاکنون برای این اقدام مهیا نبوده است.

وی ادامه داد: اسرائیلی ها نباید به آمریکایی ها اعتماد کنند. دیگران این کار را انجام دادند ولی نتیجه ای نگرفتند.

فرمانده کل سپاه پیشتر نیز در سخنانی گفته بود: وقتی سلیمانی وارد میدان جنگ با صهیونیست‌ها شد، فلسطینی ها با سنگ می جنگیدند، او کاری کرد که امروز غزه، کرانه باختری و شمال فلسطین میدان فوران آتش علیه صهیونیست‌هاست و اسرائیل را حبس کرده است.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

ایران نیز در واکنش به این اقدام تروریستی آمریکا، پایگاه هوایی عین الاسد آمریکا را در خاک عراق با موشک بمباران کرد.

آمار مجروحان این حمله ایران به پایگاه امریکایی از 11 نفر شروع شده و تاکنون به بیش از یکصد نفر رسیده است.

کارشناسان معتقدند که امریکا در این ارتباط به خاطر مخالفت های افکار عمومی خود پنهانکاری کرده و اقدام به انتشار قطره چکانی اخبار می کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر