۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
کد خبر: ۵۶۹۸۸
برخی سودجویان با جعل نامه وزارت بهداشت سعی کردند بار دیگر آرامش روانی جامعه را هدف بگیرند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس -از شایعه تا واقعیت: از روز گذشته نامه‌ای به نقل از معاون وزیر بهداشت مبنی براعلام ابتلای ۳۵ نفر از ایرانیان به ویروس کرونا و جان باختن ۴ نفر از مبتلایان به این ویروس منتشر شد.  رونوشت این نامه به دفتر مقام معظم رهبری، دفتر شورای عالی امنیت ملی، دفاتر روسی قوا و نیروهای مسلح نوشته شده است.

علیرضا وهاب‌زاده مشاور سعید نمکی وزیر بهداشت این نامه را جعلی خواند.

اما علاوه بر تکذیب مشاور وزیر بهداشت چند نکته فنی درباره این نامه وجود دارد.

اول آنکه در این نامه اداری، شخص معاون وزیر خطاب به شخص رئیس‌جمهور نامه نوشته است درحالی که براساس مراتب اداری معاون وزیر باید به وزیر مربوطه نامه بنویسد نه مستقیم به رئیس‌جمهور!

دوم. نامه‌های وزارت بهداشت با چنین پیش شماره‌ای که در نامه نوشته شده آغاز نمی‌شود.

سوم. رونوشت این نامه پر از ایرادات فنی است.طبق اصول نامه‌نگاری اداری یک مقام پایین تر وقتی برای جایگاه بالاتر از خودش رونوشت می‌زند باید  از لفظ جهت استحضار استفاده کند نه جهت اطلاع!

چهارم.  معاونت یک وزارتخانه از لحاظ اداری درجایگاهی قرار ندارد که بتواند به روسای قوا و نیروهای مسلح و از همه مهمتر دفتر مقام معظم رهبری رونوشت بزند.

پنجم. دفتر بیت مقام معظم رهبری نیز اشتباه است و اصلاحاً «حشو» دارد. به کاربردن هم زمان واژه «دفتر» و «بیت» اشتباه است.

ششم. دفتر فرماندهی نیروهای مسلح اساسا وجود خارجی ندارد!

هفتم. در کنار همه این موارد این موضوع را هم باید اشاره کرد که مسئول اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا معاونت بهداشت این وزارتخانه است نه معاونت درمان!

به گزارش پایداری ملی، طی روزهای گذشته شایعات زیادی درباره وجود بیماران مبتلا ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور منتشر شده بود که همه آن‌ها تکذیب شد. پیشتر از این وزیر بهداشت اعلام کرده بود که به محض اطلاع از اولین نشانه قطعی از ابتلا به ویروس کرونا آن را به اطلاع می‌رسانم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر