۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
کد خبر: ۵۶۸۳۰
ستاد کل نیروهای مسلح:
ستادکل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ را سرآغاز اضمحلال هژمونی نظام سلطه خواند و اعلام کرد: انقلاب اسلامی ایران با سقوط نظام شاهنشاهی و طاغوتی، هندسه قدرت جهانی را در برابر اقتدار و عظمت خود به چالش کشید.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، این ستاد کل روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی غرورانگیز و شکوهمند انقلاب اسلامی و پاسداشت یاد و خاطره شهید والامقام و سرافراز جبهه مقاومت سپهبد قاسم سلیمانی در چهلمین روز آسمانی شدن و شهادت پرافتخار سرباز ولایت این تقارن را مقدس و ارزشمند خواند.

این بیانیه افزود: انقلاب اسلامی ایران به عنوان پدیده‌ای شگرف در حساس‌ترین مقطلع تاریخی که آمریکا سیطره و نفوذ خود را در اوج قدرت می‌دید با اراده الهی و اندیشه ناب اسلامی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منصه ظهور رسید و با سقوط نظام شاهنشاهی و طاغوتی، هندسه قدرت جهانی را در برابر اقتدار و عظمت خود به چالش کشید.

ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این بیانیه رمز ماندگاری، پویایی و بالندگی انقلاب اسلامی تا به امروز را صیانت از شاخص‌های هویتی، مؤلفه‌ها، آرمان‌ها و اهداف عالیه انقلاب دانسته و تصریح کرد: ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ سرآغاز اضمحلال هژمونی نظام سلطه شد. بطوری‌که با خارج شدن ایران از سیطره آمریکای جنایتکار توازن قدرت دو قطبی آمریکا و شوروی متزلزل و ساختار و نظام حکومتی با تکیه بر ایمان و اسلام ناب محمدی (ص) با ظرفیت تمدن‌سازی اسلامی در عرصه بین‌المللی قدرت نمایی و بروز و ظهور پیدا کرد.

این بیانیه عنوان داشت: دستاوردها، پیشرفت‌ها و پیامدهای منطقه‌ای و جهانی پیروزی انقلاب اسلامی به مثابه یک شوک راهبردی و شکست مفتضحانه و ناباورانه برای آمریکا و نظام سلطه بود و به چندین سال حضور و نفوذ استکبار جهانی در کشورمان پایان داد و برغم تلاش همه‌جانبه و دائمی جبهه معاندین انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته ایران اسلامی به عنوان قدرت برتر منطقه‌ای در جهان اسلام همواره منادی ظلم ستیزی و محور مقاومت اسلامی بوده است.

ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر اصول و ارزش‌های اسلامی و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی در عرصه‌های مختلف به سرعت با ارائه الگوی موفق در نظام‌سازی و نحوه اداره حکومت و جامعه مبتنی بر اندیشه‌های دینی و اسلامی و سرلوحه قرار دادن حرمت و پاسداشت انسانیت، گفتمان لیبرال دموکراسی غرب و سوسیالیسم شرق را منفعل ساخته و اینک در آستانه گام دوم انقلاب با طرح‌ریزی و تدوین مؤلفه‌ها و بنیان‌های فکری نوین و راهبردهای جهادی انقلابی حرکت به سمت قله‌های پیشرفت، بالندگی و اقتدار اسلامی را ترسیم کرده است.

این بیانیه یادآور شد: آمریکای جنایتکار و تروریست پرور که همواره به دنبال ایجاد ایران هراسی و ناامنی و آشوب در منطقه بوده است با اقدام مذبوحانه و بزدلانه در ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دریافت سیلی محکم از جمهوری اسلامی ایران تخاصم و دشمنی خود با نظام اسلامی را وارد مرحله جدیدی کرده که بحمدالله با هوشیاری، بصیرت و بیداری مسئولان و قدرت مردمی  همچون گذشته به یأس و ناامیدی تبدیل خواهد شد.

ستادکل نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب اسلامی ضمن دعوت از اقشار و آحاد ملت مؤمن، بصیر و انقلابی کشور عزیزمان برای حضور یکپارچه و پرشور در راهپیمایی دشمن‌ستیز یوم‌الله ۲۲ بهمن بر تجدید میثاق و بیعت فرزندان ملت در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) تاکید شده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر