۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
کد خبر: ۵۶۸۰۱
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امشب تا روز چهارشنبه دمای هوا در اغلب مناطق کشور بین 10 تا 15 درجه کاهش می‌یابد، گفت: در برخی نقاط کشور بارش برف تا 110 سانتی‌متر هم خواهیم داشت.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس -صادق ضیائیان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: از امشب تا روز چهارشنبه دمای هوا در اغلب مناطق کشور بین 10 تا 15 درجه کاهش می‌یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب در استان‌های نیمه غربی کشور، غرب سواحل خزر، ارتفاعات مرکزی زاگرس و ارتفاعات البرز بارش برف و باران،‌ وزش باد شدید و کاهش دما خواهیم داشت.

وی گفت: از امروز تا سه‌شنبه در اغلب نقاط کشور وزش باد‌ پیش‌بینی می‌شود و خصوصا روز سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، تهران، خراسان رضوی، سمنان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، و اغلب نقاط کشور ظرف 3 روز آینده وزش باد شدید خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد:‌ روز آینده در شمال غرب، غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و باران ادامه دارد و سامانه بارشی به تدریج به سمت مرکز و شرق کشور کشیده می‌شود که بدین ترتیب در سواحل خزر و استان‌های البرز، تهران، سمنان، قزوین و شمال شرق کشور بارش برف و باران و وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان افزود:‌ روز دوشنبه بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب و غرب کشور، سواحل خزر و استان‌های زنجان، البرز، تهران، سمنان، و قزوین و شمال شرق کشور ادامه دارد و بتدریج سامانه بارشی به سمت شرق کشور کشیده می‌شود.  

وی گفت:‌ روز سه‌شنبه رگبار و رعد و برق و بارش همراه با وزش باد شدید در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد:‌ روز سه‌شنبه بارش برف و باران در خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، سواحل خزر، قزوین، البرز، تهران، قم،‌ همدان، مرکزی، کردستان و اصفهان تا بعد از ظهر ادامه دارد‌ و از اواخر وقت سه‌شنبه سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: روز چهارشنبه در اغلب نقاط کشور جوی آرام حاکم است.

وی اظهار داشت: دریای خزر دو روز آینده مواج است و خلیج فارس امروز و فردا مواج خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا قسمتی ابری گاهی وزش باد شدید و در بعد از ظهر هم نیمه ابری همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین‌ دوشنبه‌شب بارش برف و باران و به تدریج کاهش دما را در تهران خواهیم داشت؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 7 درجه و دو درجه زیر صفر خواهد بود.

وی با اشاره به بارش برف در مناطق مرتفع استان‌های گیلان، مازندران‌ و گلستان تا 30 سانتیمتر در روز آینده و همچنین بارش برف در ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان در روز آینده توصیه کرد: خودروها حتما به تجهیزات زمستانی مجهز باشند، ضمن اینکه نمک پاشی و برف روبی جاده‌ها در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز دوشنبه در شهرهای گیلان، آذربایجان غربی، غرب زنجان و شرق کردستان و همچنین ارتفاعات استان‌های قزوین، تهران، البرز و سمنان بارش برف بین 10 تا 110 سانتی‌متر (در ارتفاعات) خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین روز سه‌شنبه در گیلان و غرب مازندران و ارتفاعات استان البرز، تهران، سمنان و قزوین بارش برف خواهیم داشت که موجب لغزندگی جاده، یخبندان و اختلال تردد در معابر شهری و کوهستانی خواهد شد، ضمن آنکه در برخی جاده‌ها کولاک برف و کاهش دید خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌شود برخی راه‌های روستایی مسدود شود.

ضیائیان تاکید کرد:‌ ‌به سب وزش باد شدید در اغلب شهرها طی روزهای آینده توجه شود که از نظر حفاظت گلخانه‌ها تمهیدات لازم به عمل‌ آید و سازه‌های موقت مقاوم سازی شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد:‌ روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه دما گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 12 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر