۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کد خبر: ۵۶۷۲۵
با صدور بیانیه‌ای؛
اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای طرح دولت ترامپ درباره فلسطین را که به معامله قرن معروف شده را خارج از شاخصه‌های توافقات بین‌المللی پیشین عنوان کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر ، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای، طرح ابتکاری آمریکا درباره فلسطین موسوم به معامله قرن را خارج از شاخصه‌ها و پارامترهای بین‌المللی پیشین عنوان کرد.

در این بیانیه اتحادیه اروپا با اعلام تعهد کامل خود به همکاری‌ها با شرکای بین‌المللی برای پیدا کردن یک راه حل صلح آمیز در مناقشه فلسطین و اسرائیل، از هر دو طرف خواسته است تا از اقدامات یکجانبه به شدت پرهیز کنند.

اتحادیه اروپا همچنین همه طرف‌ها را به مذاکره و گفتگو بر سر اجرای قطعنامه دو دولتی ۱۹۶۷ درباره فلسطین فراخوانده که پیش از این نیز در نشست شورای امنیت در سال ۲۰۱۴ نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

بیانیه اتحادیه اروپا همچنین نگرانی این اتحادیه را درباره چشم انداز کرانه باختری و دره رود اردن به عنوان بخشی از کرانه باختری اعلام کرده و تاکید کرده است: اتحادیه اروپا حاکمیت اعلام شده از سوی اسرئیل بر مناطق اشغالی پس از ۱۹۶۷ را به رسمیت نمی‌شناسد.

این بیانیه اتحادیه اروپا در شرایطی مطرح شده که پیش از این در جریان رونمایی از طرح پیشنهادی ترامپ درباره فلسطین که به معامله قرن معروف است، هیچکدام از کشورهای اروپایی به صورت صریح این طرح را رد نکرده بودند.

بیانیه «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره «معامله قرن» ترامپ، پس از سفر منطقه‌ای او به کشورهای خاورمیانه از جمله اردن و ایران منتشر شده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر