۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
کد خبر: ۵۶۷۱۰
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات ایران با اشاره به انتقال ۱۲۳ میلیارد لیتر انواع فرآورده و نفت خام توسط شبکه این شرکت در سال جاری، گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین، دستبرد به خطوط لوله نفت و فرآورده های نفتی بیشتر شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا «قاسم عرب یارمحمدی» امروز (سه شنبه) در نشستی خبری با بیان اینکه برنامه‌ریزی انتقال در خطوط لوله و مخابرات توسط شرکت ملی پالایش و پخش ایران مشخص می شود، ادامه داد: مقدار نیاز توزیع و پخش فرآورده نیز توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی تعیین می‌شود.

وی افزود: در سال ۹۸ بیش از ۱۲۳ میلیارد لیتر انواع فرآورده و نفت خام جا به جا شد.
عرب یار محمدی با اشاره به اینکه در زمان جنک تحمیلی و پس از آن جنگ اقتصادی و تحریم حتی یک روز انتقال نفت و فرآورده در کشور قطع نشد، تاکید کرد: اکنون با وجود تحریم ها، ۷۰ تا ۸۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز تعمیر توربین‌ها در کشور تامین می‌شود.

وی گفت: امسال برای نخستین بار ۵۸ هزار و  ۳۱۳ قطعه به ارزش ۷۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام شد که ۵۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی به دنبال داشته است.

مدیرعامل خطوط لوله و مخابرات ایران به ساخت جاری ۲ هزار و ۹ قطعه به ارزش یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: بیش از ۴۰ سال که از انقلاب می گذرد، ۱۰۰ دستگاه توربین این شرکت در کشور انجام شده که صرفه جویی ۸۴ میلیون دلاری را در پی داشته است.

وی به تعمیرات ۱۳ دستگاه پمپ و موتور و ۳۳ دستگاه تعمیرات تجهیزات اشاره کرد و گفت: ۷۲۸ فقره از تجهیزات این شرکت در داخل کشور انجام شده که صرفه جویی ارزی ۳۵۲ میلیون دلاری را در پی داشته است.

عرب یار محمدی با اشاره به اینکه از زمانی که قیمت فرآورده و بنزین افزایش پیدا کرد، انگیزه برای دستبرد به خطوط لوله بیشتر شد، افزود: نظارت های متفاوت و متنوعی داریم و به ندرت نقطه ای بوده که مدت طولانی به خط تعرض شده باشد و ما متوجه نشده باشیم در تلاشیم این عدد به صفر برسد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر