۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۵۶۶۷۳
با مجوز رئیس‌جمهور چین، 1400 پزشک ارتش این کشور از روز دوشنبه در بیمارستانی تخصصی که ظرف مدت ده روز در ووهان ساخته شده است مستقر خواهند شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، ۱۴۰۰ پزشک ارتش چین با مجوز «شی جین‌پینگ» رئیس‌جمهور به شهر«ووهان»، منشأ شیوع ویروس جدید کرونا اعزام شدند.

وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای مسلح ۱۴۰۰ پرسنل نظامی را به ووهان اعزام شده‌اند و کار خود در مقابله با بیماری ذات‌الریه جدید که عامل آن نوع جدیدی از ویروس کرونا را از ۳ فوریه (دوشنبه) در بیمارستان تخصصی هوشن‌شان آغاز می‌کنند».

علاوه بر پزشکانی که از سوی مؤسسات درمانی ارتش اعزام شده‌اند، ۱۵ متخصص از مرکز کنترل بیماری ارتش چین، مرکز پیشگیری و مؤسسه تحقیقات پزشکی ارتش وابسته به دانشکده علوم نظامی نیز به این استان اعزام شده‌اند.

بیمارستان تجهیز شده هوشن‌شان با ۲۵ هزار متر مربع وسعت ظرف مدتی بسیار کوتاه با مصالح پیش‌ساخته آماده بهره‌برداری شده است و به‌طور اختصاصی بیمارانی را پذیرش می‌کند که علائم ویروس جدید کرونا را داشته باشند.

هفته گذشته نیز رسانه‌های چینی اعلام کردند دولت چین ۴۵۰ پزشک نظامی از جمله پزشکان حرفه‌ای که سابقه فعالیت در زمان شیوع ویروس  سارس یا ابولا را دارند، را به این استان اعزام کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز از تلاش مقامات محلی استان هوبه برای ساخت دومین بیمارستان مخصوص برای درمان بیماران در شهر ووهان خبر داده است. 

طی روزهای گذشته تصاویری از فعالیتهای وسیع ساخت و ساز در این شهر منتشر شده بود که نشان می‌داد دولت چین قصد دارد در عرض مدت بسیار کوتاهی یک بیمارستان بزرگ و مجهز برای درمان مبتلایان به کرونا احداث کند.

این در حالی است که تلویزیون دولتی چین روز یکشنبه خبر داد که روز گذشته (شنبه) ۴۵ نفر دیگر در استان هوبی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و  شمار قربانیان این ویروس کشنده در چین به ۳۰۴ نفر افزایش یافت.

ویروس این بیماری به ویروس عامل بیماری مهلک «سارس» شباهت دارد که در حدود ۱۸ سال پیش ظهور یافت و در نقاط مختلف جهان جان حدود ۸۰۰ نفر را گرفت.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر