۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
کد خبر: ۵۶۶۶۸
وزارت کشاورزی چین در بحبوحه تلاش‌های پکن برای مقابله با ویروس کرونا، از شیوع آنفلوانزا پرندگان در یکی از شهرهای چین خبر داد.
به گزارش پایداری ملی  به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که تلفات ویروس کرونا در چین به ۳۰۴ کشته افزایش یافته است، مقام‌های چینی خبر دادند شیوع آنفلوانزای پرندگان در استان «هونان» به تلف شدن ۴۵۰۰ مرغ انجامیده است.

به گزارش پایداری ملی، وزارت کشاورزی چین روز شنبه (دیروز)  از شیوع آنفلوانزای پرندگان در یکی از استان‌های این کشور خبر داده است.

طبق این گزارش، این آنفلوآنزا که قابلیت انتقال به انسان را هم دارد، در نزدیکی شهر «شائویانگ» در استان مرکزی هونان چین شیوع یافته و تاکنون ۴۵۰۰ مرغ را تلف کرده است.

مقام‌های محلی چین در اقدامی به منظور مهار این بیماری، نزدیک به ۲۰ هزار پرنده را معدوم کرده‌اند. تاکنون گزارشی درباره انتقال آنفلوانزای پرندگان در چین به انسان مخابره نشده است.

سازمان جهانی بهداشت پیشتر گزارش داده که از زمان اولین انتقال این بیماری به انسان در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی که در هنگ‌کنگ صورت گرفته بود، بیش از ۳۵۰ نفر جانشان را از دست دادند.

انتشار خبر شیوع آنفلوانزای پرندگان در چین در شرایطی صورت گرفته که ویروس کرونا در این کشور همچنان قربانی می‌گیرد و اولین مورد مرگ بر اثر این بیماری در خارج از چین هم ثبت شده است
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر