۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
کد خبر: ۵۶۶۶۷
معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه جوانان میدان‌دار اصلی گام دوم انقلاب اسلامی هستند و جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ در دهه پنجم جمهوری اسلامی ایران را رقم خواهند زد، گفت: امروز تجهیزات مدرن نیروهای مسلح مرزهای دانش را درنوردیده‌اند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، امیر ابوالفضل سپهری‌راد معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش در دوازدهمین جشنواره حضرت علی‌اکبر(ع) جوان سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران که امروز (یکشنبه ۱۳ بهمن) برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، روحیه خودباوری، استقلال و عزت را به ارمغان آورد.

وی افزود: شما جوانان میدان‌دار اصلی گام دوم انقلاب اسلامی هستید و جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ در دهه پنجم جمهوری اسلامی ایران را شما رقم خواهید زد.

امیر سپهری راد با بیان اینکه لباس سربازی لباسی شکوه‌انگیز و‌ پرافتخار است، عنوان کرد: سربازان نقش پررنگی‌‌ در تامین امنیت برای مردم کشور دارند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه فلسفه خدمت سربازی بنا به دستور‌ قرآن کریم آمادگی برای جهاد و‌ مقابله با هر گونه تهدید است، عنوان کرد: امروز شکل و ماهیت تهدیدات تغییر کرده است و تهدیدات به صورت فراگیرتر از گذشته قصد نفوذ به افکار ما را دارند و بر همین اساس نگاه ما به سرباز و سربازی هم باید مبتنی بر مقتضیات زمانه و شرایط روز باشد.

وی‌ با تاکید بر اینکه اقتدار حقیقتی است که امنیت و آرامش مردم را در برابر توطئه‌های دشمن برآورده می‌کند و این اقتدار مجموعه‌ای از سلاح‌ها و روحیه بالای رزمندگان را می‌طلبد، تاکید کرد: امنیت با وابستگی به قدرت‌های غیرخدایی، رابطه معکوس دارد و کشورهای وابسته به قدرت‌های شرق و‌ غرب هیچ‌گاه طعم شیرین استقلال و‌ آزادی واقعی را نخواهند چشید.

سپهری راد ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز با آرمان‌های متعالی خودش همانند استخوانی در‌ گلوی قدرت‌های جهانخوار باعث خفگی آنها و از سوی دیگر باعث امید ملت‌های مسلمان و‌ آزادی‌خواه شده است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح ما با اتکا به نیروی جوان داخلی و‌با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی، در تامین بسیاری از نیازهای نیروهای مسلح به خودکفایی رسیده‌اند، گفت: امروز تجهیزات مدرن نیروهای مسلح مرزهای دانش را درنوردیده‌اند.

وی افزود: اگر در گذشته دشمن خیال می‌کرد می‌تواند با یک عملیات نظامی در صحرای طبس کار نظام ما را تمام کند، امروز‌ می‌بینیم که آنها برای تامین امنیت‌شان در خلیج فارس یارکشی می‌کنند و ضمن اعمال فشار حداکثری بر ما، به دنبال تشکیل ائتلاف هستند.

امیر سپهری راد با بیان اینکه ما امروز یک قدرت تاثیرگذار‌ منطقه‌ای هستیم، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال بی‌انگیزه و ناامید کردن سرمایه‌‌های انسانی ما و نفوذ در صف یکپارچه مردم ماست و در این رهگذر، بیشترین فشار دشمن از طریق فضای مجازی است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه روزگاری ما توان تولید سیم خاردار هم نداشتیم اما امروز جهان مبهوت قدرت نظامی ماست، گفت: روزگاری ما در استفاده از آرپی‌جی‌ها دچار مشکل بودیم ولیکن امروز با استفاده از تجهیزات بومی به دنبال تثبیت حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی ادامه داد: اگر‌ جوانان امروز در میدان‌های علمی و‌ ورزشی مدال‌های رنگین دریافت می‌کنند، به خاطر محصول پرکشیدن جوانان دیروز‌ در‌ میدان‌های مین و از دست دادن سر و گردن‌هاست. اگر امروز دیپلمات‌های ما در مذاکرات خود با خارجی‌ها قدم‌های استواری برمی‌دارند، به خاطر آن هزاران پایی است که در جنگ تحمیلی قطع شد

سپهری راد در پایان گفت: دهه هفتادی‌ها که افسران جوان جنگ نرم هستند، امروز باید مسلط به سلاح علم و ایمان باشند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر