۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
کد خبر: ۵۶۶۱۹
سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که اقدام نابخردانه ترامپ در تحریم صالحی و این سازمان خللی در فعالیت ها و سیاست های صلح آمیز هسته ای ایران ایجاد نمی کند و انگیزه دانشمندان هسته ای را بیشتر می کند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان انرژی اتمی ایران در پی تحریم های روز گذشته دولت آمریکا در خصوص علی اکبر صالحی و این سازمان، در صفحه توئیترش اعلام کرد: اقدام نابخردانه ترامپ در تحریم دکتر صالحی و سازمان انرژی اتمی ایران، خللی در فعالیت ها و سیاست های صلح آمیز هسته ای ایجاد نخواهد کرد.

سازمان انرژی اتمی تصریح کرده است: تحریم های ظالمانه، انگیزه دانشمندان هسته ای را بیش از پیش در بی اثر کردن سیاست های متخاصمانه کشور آمریکا استوار خواهد کرد.

به گزارش پایداری ملی، وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه دهم بهمن ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است. 

خبرگزاری بلومبرگ پیش از این از تصمیم آمریکا برای تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی ریاست این سازمان خبر داده بود. 

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی شب گذشته تحریم علی‌اکبر صالحی را بازی سیاسی آمریکا خواند و با بیان اینکه این اقداماتِ از روی استیصال هیچ ارزشی ندارد، تصریح کرد: برنامه‌های هسته‌ای ایران با قوت ادامه می‌یابد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر