۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
کد خبر: ۵۶۶۰۸
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: فناوری تولید آب شیرین‌کن تا هزار لیتر در روز برای شناورها از دستاوردهای این شرکت دانش‌بنیان است که در راستای رسیدن به منویات مقام معظم رهبری انجام شده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس سعید اشکش مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان درباره فناوری تولید آب شیرین‌‌کن تا هزار لیتر در روز برای شناورها که توسط این شرکت انجام شده است، گفت: با راه‌اندازی صنایع آب‌شیرین ‌کن رطوبت زدایی سیکل بسته (BWD) علاوه بر اینکه آب دریا را برای تامین شناورها و قایق‌ها به آب قابل شرب تبدیل می‌کند در بخش‌های قابل تبدیل آن برای مصارف کشاورزی و صنعت هم فعال هستیم که توانستیم با تلاش مستمر و ۴ ساله در بخش تحقیق و توسعه (R&D)  فناوری شیرین کردن آب دریا را کاملا بومی کنیم. 

* تصفیه و نمک‌زدایی آب دریا با فرایند تقطیر

وی افزود: این فناوری توانسته آب دریا و آب شور را با فرایند تقطیر تصفیه و نمک‌زدایی کند و در یک سیکل بسته ایجاد رطوبت تولید کرده که این رطوبت در حال گردش است. 

وی گفت: دستگاه‌های آب شیرین‌کن دو نوع گازی و گازوئیل سوز است و برای شناورها باید از نوع گازوئیل‌سوز استفاده کنیم که بنا به دلایلی سهمیه گازوئیل برای این محصول تعلق نگرفت و بیش از یک سال است که از طریق وزارت نفت، وزارت علوم و استانداری پیگیر هستیم تا بتوانیم سهمیه را دریافت کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: توانستیم سایز و حجم این محصول را کم کنیم و هزینه‌ها را نسبت به دستگاهی که قبلا در آلمان به عنوان تراواتر ساخته می‌شد را کاهش دهیم و حجم دستگاه را به یک دهم رساندیم و  هزینه‌ها و تلفات انرژی را پایین‌ آوردیم و موفق شدیم روزانه هزار لیتر از آب دریا را برای استفاده و آشامیدن لنج‌های صیادی شیرین کنیم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر