۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
کد خبر: ۵۶۵۵۹
رئیس پلیس فتا پایتخت درباره چگونگی اعلام کانال‌های ضد دین به پلیس، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سایت cyberpolice.ir به صورت چت آنلاین یا ثبت در قسمت گزارش، جرایم مدنظر را به پلیس اطلاع دهند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس -سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت در خصوص فعالیت کانال‌های تلگرامی ضددین در فضای مجازی و چگونگی اعلام این موارد برای پیگیری و برخورد اظهار داشت: هرگونه جرایم یا موضوعات مربوط به فضای مجازی را می‌توان از طریق سایت cyberpolice.ir به صورت چت آنلاین یا ثبت در قسمت گزارش به پلیس اطلاع داد.

وی گفت: بعد از اعلام و ثبت گزارش شهروندان، ماموران پلیس فتا موارد را  بررسی کرده و با احصای مجرمانه بودن، موضوع  به مرجع قضایی گزارش داده می‌شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت با تاکید بر این مطلب که در هر اقدامی باید مرجع قضایی مجرمانه بودن آن را تأیید کند، اظهار داشت: بعد از تایید مرجع قضایی، پلیس فتا وارد می‌شود. 

سرهنگ کاظمی گفت: شهروندان می‌توانند موضوعات مجازی مورد نظر خود را با مراجعه به مرجع قضایی از جمله دادگاه‌ها به طور مستقیم هم اعلام کنند؛ در این صورت با  تأیید دادگاه، بلافاصله پرونده  به پلیس فتا ارجاع می‌شود.

وی  به رصد شبانه‌روزی پلیس فتا در فضای مجازی پرداخت و گفت: ماموران پلیس فتا  تمام موارد مجرمانه را بررسی و شناسایی می‌کنند؛ بعد از شناسایی و احصای مراتب مجرمانه، مراتب به دستگاه قضایی اعلام می‌شود؛ در صورتی که مجرمانه بودن آنها تأیید شود پلیس وارد می‌شود.

گفتنی است شهروندان با درج موضوعی با عنوان «ضد دین‌های تلگرام را به کجا معرفی کنیم» پیگیری این موارد را خواستار بودند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر