۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
کد خبر: ۵۶۵۳۵
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران خبر داد
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران خواهیم بود.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رضا داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص طرح الحاق ساختمان‌ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: مصوبه‌ای از سال ۹۵ در شورای شهر تهران وجود دارد که بر اساس آن و به طور مشخص بر اساس ماده ۷ آن طرح مانیتورینگ ساختمان‌ها به اجرا در می‌آید.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران خواهیم بود.

داوری گفت: در این طرح دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست، زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش سوزی مطلع می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: البته برای هیچکس الزامی قرار داده نشده است، تنها الزام مربوط به ساختمان‌های خود شهرداری تهران است.

وی گفت: یکی از مزایای این طرح کشف زودهنگام حریق است و برای مقابله بهتر تاثیرگذار است.

داوری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزایای این طرح این است که ساختمان‌های متصل به سامانه اعلام حریق هر شش ماه یکبار بازدید شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: یکی از آیتم‌های مهم در هوشمند سازی یک شهر اجرای همین سامانه محسوب می‌شود و این طرح در حال انجام با سازمان فاوای شهر تهران است.

داوری گفت: این یک طرح کاملاً داخلی است و در حال حاضر مشغول بررسی صلاحدید بیش از هفده شرکت داخلی برای اتصال به این سامانه هستیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این طرح با طرح پلاک ایمن فرق دارد، گفت: بله تفاوت وجود دارد، زیرا آن طرح کاملاً فرهنگی بوده است و بیشتر به رفتار هموطنان و شهروندان ربط دارد و هیچ وسیله‌ای و تجهیزاتی در آن به کار گرفته نمی‌شود.

داوری گفت: سیستم‌های اعلام در صورت مشاهده وحس حریق شروع به آلارم دادن می‌کنند و در این سامانه در کنار اینکه ساکنان از وقوع آتش مطلع می‌شوند بلکه سازمان آتش نشانی هم همزمان مطلع می‌شود.

وی درباره ابلاغ این آیین نامه گفت: خوشبختانه شورا تصمیم خوبی گرفته و با تصویب این آیین نامه قدم اول برای ابلاغ آن را برداشته است و کلیه هزینه‌های آن هم اندیشیده شده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر