۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
کد خبر: ۵۶۵۲۷
کمیته پیگیری نیروهای اسلامی و ملی فلسطینی امروز و فردا را روز خشم و درگیری نامحدود با رژیم صهیونیستی نامید و از مردم خواست با اقدامات میدانی گسترده در تمام نقاط تماس، مخالفت قاطع خود با طرح موسوم به «معامله قرن» را اعلام کنند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته پیگیری نیروهای اسلامی و ملی فلسطینی روزهای سه شنبه (امروز) و چهارشنبه (فردا) را روزهای خشم و درگیری نامحدود نامید و از تمام ملت فلسطین خواست با حضور در خیابان‌ها و میادین اعتراض خود به طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» را اعلام کنند.

این دعوت در پی نشست فوری این کمیته در غزه انجام شد. «عماد الآغا» از اعضای ارشد جنبش فلسطینی فتح در این نشست اعلام کرد: طرح دونالد ترامپ حلقه‌ای از حلقه‌های توطئه آمریکا علیه ملت ما و آرمان آن است؛ اجماعی فلسطینی در رد این طرح وجود دارد و همه بر مقابله با آن تا سقوط طرح مذکور اصرار دارند.

وی افزود: ملت ما از هیچ کدام از حقوق ملی و مشروع خود در تعیین سرنوشت، ایجاد دولت فلسطینی مستقل با مرکزیت قدس و بازگشت آوارگان سوری به دیارشان کوتاه نخواهد آمد. دولت آمریکا با اعلام این طرح خودش را به عنوان دشمن مستقیم ملت ما و شریک اشغالگر در ترویسم و جنایاتش علیه مسأله فلسطین معرفی کرد.

الآغا ادامه داد، ملت فلسطین در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با اقدامات میدانی گسترده و درگیری‌های نامحدود با رژیم اشغالگر در تمام نقاط تماس، مخالفت قاطع خود با این طرح را اعلام خواهند کرد و خواهند گفت که اجازه اجرایی شدن آن را نمی‌دهند.

وی از تمام فلسطینی‌ها در کرانه باختری، قدس، نوار غزه، اراضی اشغالی 1948 و فلسطینی‌های ساکن در خارج درخواست کرد با ریختن به خیابان‌ها و میدان‌ها راهپیمایی‌های گسترده‌ای در زمان اعلام معامله قرن به راه بیندازند.

الآغا سپس خواستار تحرکات عربی و بین‌المللی در تمام زمینه‌ها بویژه اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی برای انعکاس پیام ملت فلسطین مبنی بر رد معامله قرن شد.

وی تأکید کرد، ملت فلسطین به هیچ طرفی اجازه نمی‌دهد به اسم این ملت با حقوق و اصولش بازی کند و با تمامی اشکار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه (دیروز) در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند، طرح تسویه مسأله فلسطین موسوم به «معامله قرن» امروز رونمایی خواهد شد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر