۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷
کد خبر: ۵۶۴۵۵
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس را محکوم کرد.
به گزارش پایداری ملای به نقل از فارس ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی،‌ در رابطه با مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس گفت:مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس را محکوم می‌کنیم و ان‌شاءالله خداوند انتقام همه ما را از آنها بگیرد.

وی با بیان اینکه این کاری که آنها انجام دادند در تاریخ بشریت بی سابقه است، یادآور شد: می‌دانید ۱۱ روت سرور در دنیا دست آمریکایی‌هاست که هر کس بخواهد در دنیا ارتباط اینترنتی بگیرد اول در این ۱۱ روت سرور آمریکایی قرار می‌گیرد.

دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی افزود: سازمان بین‌الملل خیلی تلاش کرد در WSIS  در ۲۰۰۳ و بعد از آن چندین بار دیگر این ۱۱ روت سرور را از دست آمریکایی‌ها دربیاورد اما بهانه آمریکایی‌ها این بود که اگر این سرور‌ها در دست دولت‌ها باشد دولت‌ها با آن سانسور انجام می‌دهند و اگر در دست ما باشد نمی‌گذاریم ارتباط هیچ کس قطع شود. این اقدام اینها در حقیقت برخلاف قولی است که آنها به سازمان ملل و مجامع بین المللی دادند.

فیروزآبادی در ادامه تاکید کرد: اینها در سال ۲۰۰۳ به مجامع بین‌المللی قول دادند که اگر این سرور‌ها در دست این شرکت آمریکایی به نام ICANN  باشد ما از اعمال نفوذ دولت‌ها جلوگیری می‌کنیم. حالا چطور هست که دولت آمریکا می‌تواند اعمال نفوذ کند و این شرکت این ارتباط را برخلاف آزادی ارتباطات در دنیا قطع کند.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر