۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۵۶۴۳۹
از طریق دوربینهای کنترل شهری؛
پلیس لندن استفاده از فناوری تشخیص چهره را از طریق دوربین‌های کنترل شهری آغاز کرده تا بدین شیوه میلیون‌ها نفر را به طور زنده زیر نظر بگیرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، در شرایطی که مقامات دیگر کشورهای اروپایی از عدم استفاده از این فناوری و ممنوع کردن آن ظرف پنج سال آینده به علت نقض حریم شخصی و امنیت مردم عادی سخن می‌گویند، مقامات انگلیسی بی توجه به این انتقادات به دنبال کاربرد آن هستند.

دوربین‌های مدار بسته شهر لندن در نقاط کلیدی و مهم شهر صورت عابران پیاده را اسکن خواهند کرد و در مورد شباهت چهره برخی عابران به مجرمان تحت تعقیب هشدار می‌دهند.

پلیس لندن مدعی است از این طریق می‌توان با وقوع جرایم خطرناک مبارزه کرد و از رخ دادن آنها پیشگیری کرد. از جمله این جرایم می‌توان به تیراندازی، سواستفاده از کودکان، خشونت‌های جدی و حمله با چاقو اشاره کرد. البته ادعا شده که برای به حداقل رساندن خطای این سیستم نیروهای پلیس با حضور در صحنه شرایط را بررسی می‌کنند و برای دستگیری یا بازرسی افراد مظنون اقدام می‌کنند.

بسیاری از منتقدان می‌گویند این سیستم‌ها به اندازه کافی هوشمند نیستند و ممکن است افراد عادی را به عنوان مجرم شناسایی کنند. بررسی که در آوریل سال ۲۰۱۹ در دانشگاه اسکس بر روی دقت سیستم تشخیص چهره مورد استفاده پلیس لندن صورت گرفته بود، دقت آن را تنها در حد ۸۱ درصد برآورد کرده بود که برای استفاده عمومی کافی به نظر نمی‌رسد. با این حال پلیس لندن به استفاده از این سیستم اصرار دارد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر