۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر: ۵۶۴۲۲
وزارت بهداشت ترکیه از افزایش تلفات زمین‌لرزه شدید در جنوب شرقی این کشور خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، «فخرالدین کوجا» وزیر کشور ترکیه بامداد شنبه گفت تا کنون حداقل ۱۸ نفر بر اثر وقوع زلزله ۶.۸ ریشتری در استان «اِلازیغ»، جان خود را از دست داده‌اند.

کوجا بعد از حضور در عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده، توضیح داد فعلا جان باختن ۱۳ نفر در الازیغ و پنج نفر در «مَلَطیه» مورد تایید است.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه نیز با بیان اینکه حداقل ۵۰۰ نفر بر اثر این زمین‌لرزه نسبتا شدید مصدوم شده‌اند، گفت امدادگران در تلاش برای نجات دادن ۳۰ نفر گرفتار زیر آوار هستند.

سویلو با اشاره به نقشه‌راه واکنش اورژانسی ترکیه، اظهار داشت که این زلزله از نوع «سطح ۳» بود و به معنی آن است که نیازمند واکنش ملی است اما فعلا نیازی به کمک‌های بین‌المللی نیست.

سازمان مدیریت اورژانس و حوادث ترکیه نیز به شهروندان هشدار داد با توجه به وقوع پس‌لرزه‌های متعدد و بعضاً قوی، به هیچ وجه به ساختمان‌های آسیب دیده بازنگردند زیرا خطر فروریختن کامل آنها وجود دارد.

مردم مناطق زلزله‌زده بامداد شنبه را در حالی که دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسید، در چادرها و اسکان اضطراری طی کردند.

شامگاه جمعه حدود ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه (به وقت تهران) بود که زمین لرزه‌ای نسبتاً پرقدرت در عمق ۱۰ کیلومتری، شرق استان الازیغ را لرزاند. شدت این زلزله به حدی بود که در بخش‌هایی از چند کشور همسایه از جمله شمال عراق، غرب ایران، شمال شرق سوریه و فلسطین اشغالی نیز احساس شد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر