۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کد خبر: ۵۶۴۰۸
کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال وقوع بهمن از اواخر وقت امروز جمعه در محورهای کوهستانی و سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی به دلیل بارش برف همراه با وزش باد در این مناطق خبر داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از عصرایران؛ «کبری رفیعی » افزود: با توجه به اینکه بارش برف و وزش باد، سبب کولاک برف در محورهای کوهستانی شمال غرب و در امتداد رشته کوه البرز خواهد شد، احتمال وقوع بهمن در این ارتفاعات وجود دارد که سبب می‌شود در تردد جاده‌ای این مناطق نیز اختلال ایجاد شود.

به گزارش پایداری ملی امروز در مناطقی از شرق و جنوب شرق، شاهد بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم بود و اواخر وقت امروز این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

با خروج این سامانه،‌ امروز بتدریج یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات شمالی البرز را در بر می‌گیرد که این بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

سواحل دریای خزر نیز شاهد بارش باران خواهد بود و فردا شنبه مناطقی از جنوب و جنوب غرب کشور، تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرد که بارش برف، رعد و برق و نیز وزش باد را در پی خواهد داشت. در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی نیز بارش توام برف و باران و مناطقی از شرق، شمال شرق و سواحل دریای خزر نیز بارش باران را خواهیم داشت.

روز یکشنبه ادامه فعالیت این سامانه بارشی در جنوب و جنوب شرق و شرق کشور خواهد بود و روز دوشنبه در سواحل شمالی و شمال شرق بارش پراکنده خواهیم داشت. در سایر مناطق از روز دوشنبه تا سه شنبه هفته آینده نیز جوی نسبتا پایدار در کشور حاکم خواهد شد.

امروز دریای خزر و خلیج فارس مواج است و از اواخر وقت فردا (شنبه ) و یکشنبه نیز خلیج فارس این شرایط را خواهد داشت.

آسمان پایتخت نیز امروز کمی ابری است و وزش باد را داریم که در بعد از ظهر شاهد افزایش ابر خواهیم بود. حداکثر دما در تهران به هفت درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به دیروز ۲ درجه افزایش خواهد داشت. حداقل دمای فردا صبح نیز به یک درجه زیر صفر می‌رسد.

سامانه جدید بارشی روی تهران تاثیری نخواهد داشت و بارش‌های پراکنده در ارتفاعات پش بینی می‌شود.

امروز سردترین مرکز استان کشور شهرکرد با دمای حداقل ۱۰ درجه زیر صفر و بعد از آن،‌ همدان ۱۰ درجه زیر صفر و مراکزی مانند یاسوج و تبریز نیز دمای ۸ درجه زیر صفر را داشتند.

گرمترین مرکز استان نیز بندرعباس با دمای ۲۴ درحه بالای صفر گزارش شده است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر