۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
کد خبر: ۵۶۳۸۶
رئیس قوه قضائیه گفت: امروز کشور جمهوری اسلامی ایران در امن ترین زمان خود به سر می برد و بیش از همیشه می توانیم امنیت را برای همه مردم و گردشگران تامین کنیم.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، صبح پنجشنبه در دیدار با نخبگان، فرهیختگان، کارآفرینان و تولیدکنندگان استان یزد ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان یزد، اظهار داشت: یزد جلوه دین مداری، هنرورزی و هنرمندی و فرهنگ ایران اسلامی است و جای جای این استان گواه بر فرهنگی بودن استان و دین مدار بودن مردم است.

وی افزود: امروز آنچه می‌تواند جامعه را از جرم و ناهنجاری‌های اجتماعی حفظ کند، فرهنگ اسلامی و بومی یزدی است که می‌تواند پیشگیرانه نقش ایفا کند برای آسیب‌هایی که جوانان را تهدید می‌کند و هر چه چهره‌های فرهنگی بر حفظ این فرهنگ تاکید کنند، اثرگذارتر خواهد بود زیرا داشته فرهنگی ما دارد از سوی دشمنان تهدید می‌شودو امروز بر فرهیختگان با بصیرت ماست که با دیده بانی و تیزبینی اجازه ندهند مرزهای فرهنگی تهدید شود.

رئیسی عنوان کرد: نباید اجازه دهند هنر و اقتصاد کشور مورد تهدید قرار گیرد و در هر استان باید به فراخور شرایط استان، حوزه اقتصاد فعال شود و همچنین در یزد نیز باید اقتصاد گردشگری فعال شود.

وی با اشاره به اینکه بستر و زمینه مناسب برای اقتصاد گردشگری در یزد وجود دارد، افزود: هم می‌توان کار فرهنگی و هم کار اقتصادی ارزشمند در این زمینه انجام داد.

رئیسی ادامه داد: هر کاری که تولیدکننده را بی انگیزه یا کم انگیزه کند باید از آن پرهیز شود و آئین نامه‌ها نباید مختل کننده کار تولیدکننده باشند بلکه باید تسهیل کننده و حامی باشند.

رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: ۱۵ کشور در اطراف ما مشتریان کالاهای تولیدی کشور ما هستند که این بازارها باید برای تولیدکنندگان آماده شود و در همین راستا استاندار یزد و دست اندرکاران بخش خصوصی و دولتی در یزد، آسیب‌های حوزه صادرات را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: وقتی تولیدکننده آماده تولید است، باید پیگیری شود که کجای کار مشکل دارد که تولیدکننده در صادرات دچار مشکل می‌شود و اگر لازم باشد در شورای عالی قضائی این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

رئیسی عنوان کرد: ما نمی‌توانیم فقط در سخن بگوییم که باید از تولید حمایت شود بلکه باید در عمل نیز اقدام کنیم و جامع‌ترین سخنان در این زمینه را رهبری فرمودند که همین سخنان را همگی باید اجرا کنیم و میدان اجرا را برای این سخنان ارزشمند فراهم و شرایط را برای کار و تلاش تسهیل کنیم.

وی بیان کرد: کار و تلاش در فرهنگ یزدی‌ها از دیرباز وجود داشته و امروز نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد مثلاً صنعت نساجی که در یزد قدمت دارد، نباید دچار چالش باشد ضمن اینکه سرمایه فرهنگی یزد نیز نباید دستخوش تغییر و تحولات ناخوشایند شود.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: دیده بانان فرهنگی از اصالت یزد صیانت کنند زیرا فرهنگ، اصالت و دین مداری یک اصل اساسی است و باید تقویت شود.

رئیسی در مورد قطب درمان بودن یزد در بسیاری از حوزه‌ها عنوان کرد: در حوزه سلامت باید سرمایه گذاری‌هایی انجام شود که مسئله سلامت هم بتواند در این استان به درستی حل شود و شاهد پیوند سلامت و گردشگری باشیم.

وی ادامه داد: بنا به فرموده رهبری، ایران قوی می‌خواهیم و ایران قوی بدون اقتصاد قوی امکان پذیر نیست و راه تقویت اقتصاد، عمل به فرمایشات جامع ایشان در حوزه اقتصاد است.

رئیسی خاطرنشان کرد: این مهم باید در دستور کار مسئولان اجرایی قرار گیرد و ما نیز در حوزه قضائی این موضوع را با قوت پیگیری خواهیم کرد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر