۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۵۶۲۵۸
یک روزنامه عبری زبان با انتشار گزارشی به سطح آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی برای ورود به جنگ پرداخت.
به گزارش پایداری ملی به نقل از جهان نيوز، «آموس هرئیل» تحلیلگر نظامی سرشناس روزنامه هاآرتص اشاره کرد که تصویر جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در آشیانه‌ها که بر اثر بارش‌‎های اخیر غرق شده بودند، نشان داد که نه تنها جبهه داخلی رژیم صهیونیستی برای جنگ آینده آمادگی ندارد، بلکه پایگاه‌های ارتش هم در پایین‌ترین سطح آمادگی قرار دارند.

هرئیل اعلام کرد که شرایط آب و هوایی در هفته‌های اخیر، مصداقی عملی برای سخنان آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش در مورد میزان آمادگی جبهه داخلی برای مقابله با صدها موشک شلیک شده بود. وی اشاره کرد که کوخاوی مشکلات ناشی از بلایای طبیعی احتمالی را کاملاً تشریح کرده است.

وی افزود که این مشکلات و بحران‌ها در ۳ حادثه نمود پیدا کرد: سیل‌های منطقه نهاریا، گیر کردن زوجی در داخل آسانسور در جریان سیل‌های تل آویو و خسارت‌های شدیدی که بر اثر سیل و بارش‌ها به جنگنده‌های اف ۱۴ در پایگاه نیروی هوایی در جنوب وارد آمد.

به گزارش پایداری ملی، آموس هرئیل تاکید کرد که در منطقه نهاریا باید فرماندهان، نیروهای نظامی و تجهیزات مهندسی وابسته به یگان الجلیل (لشکر ۹۱) برای کمک‌رسانی وارد عمل می‌شد و دهها غیر نظامی گیر افتاده به سبب سیل را نجات می‌داد اما در زمان جنگ، این لشکر باید در جبهه مقدم جنگ با حزب الله قرار داشته باشد و بسیار سخت است که بتواند ماموریت‌های خود را تقسیم کند و به جای آن جبهه داخلی باید این ماموریت را انجام دهد که امروز می‌بینیم این جبهه با مشکل اساسی رو به رو است.

هرئیل افزود که در ماجرای گیر کردن زوج اسرائیلی در داخل آسانسور در تل آویو هم نیروهای امدادی پس از چند ساعت وارد عمل شدند، زیرا نیروهای امدادی برای چنین حادثه ساده‌ای آمادگی نداشتند، حال برای احتمال زندانی شدن ده‌ها نفر در داخل آسانسورها در هنگام جنگ چگونه می‌توانند آماده باشند!

این تحلیلگر اسرائیلی خطرناک‌ترین حادثه را زیر آب رفتن پایگاه نیروی هوایی و جنگنده‌های اف ۱۴ توصیف کرد و گفت خطرناک‌تر از دستپاچگی ارتش برای مقابله با این شرایط بود.

آموس هرئیل خاطرنشان کرد که کمتر کسی در اراضی اشغالی است که نداند امنیت این رژیم تا چه اندازه وابسته به حفظ کارآیی عالی نیروی هوایی است.

گفتنی است که در جریان بارش‌ها و سیل اخیر در پایگاه نظامی حتسور در جنوب فلسطین اشغالی، ۸ جنگنده اف ۱۴ غرق شد که در نتیجه آن میلیون‌ها شیکل خسارت به رژیم صهیونیستی وارد آمد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر