۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۵۶۲۵۱
مهلت درخواست کمک معیشت حمایتی و ثبت‌نام در سامانه حمایت تا فردا 30 دی 98 خواهد بود.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، همان گونه که قبلا از سوی سخنگوی ستاد کمک معیشت یارانه‌ای اعلام شده است، مهلت ثبت‌نام برای 666 هزار خانواری که قبلا درخواست خود را در کد دستوری #6369* ثبت کرده‌اند، برای ثبت درخواست کمک هزینه معیشتی، می‌توانند تا روز دوشنبه 30 دی ماه 98 با مراجعه به سایت حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir/ و ثبت درخواست خود اقدام کنند.

همچنین کسانی که در این سامانه ثبت نام کرده واجازه بررسی حساب‌های بانکی خود و خانوار خود را اعلام کرده‌اند، در صورت انصراف، می‌توانند تقاضای خود را تا فردا 30 دی ماه در سامانه حمایت لغو کنند.

همچنین سوالاتی که برخی از شهروندان اعلام کردند در قالب یک بسته سؤال و جواب از سوی ستاد کمک معیشت یارانه‌ای پاسخ داده شده است که در یک سؤال عنوان شده است بسته حمایتی دولت شامل چه کسانی شده است در پاسخ آمده است این بسته حمایتی شامل کسانی است که یارانه دریافت می‌کنند واز بین یارانه بگیران دهک‌های پایین درآمدی جامعه این بسته را دریافت نمودند.

هچنین ثبت‌نام از غیریارانه بگیران نیز از تاریخ سه‌شنبه 10 دی ماه شروع شده و تا 30 دی ماه ادامه دارد.

همچنین سؤال دیگری این گونه است که بسته حمایت معیشتی در چه زمانی واریز می‌شود در پاسخ آمده است در صورتی که خانوار مشمول بسته معیشتی باشد مبلغ بسته به صورت ماهانه در دهم هر ماه واریز خواهد شد.

در سؤال دیگری از شهروندان آمده است  کسانی که کد ملی خود را به سامانه #6369* ارسال کرده‌اند و پیامک دریافت بسته برای آنها ارسال شده است اما این بسته در حساب آنان واریز نشده چه کنند در مقابل این سؤال آمده است اینگونه مشکلات به بانک‌ها ارتباط پیدا می‌کند و سرپرست خانوار باید به بانک مربوطه مراجعه کند. وزارت رفاه تنها مسئول شناسایی و اعلام فهرست مشمولان به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است. دستور پرداخت از سوی این سازمان انجام می‌شود. در مواردی مشکلاتی مانند مسدودی حساب، فوت سرپرست و یا دلایل دیگر می‌تواند علت عدم پرداخت باشد.

همچنین در مورد میزان واریزی بسته حمایتی سؤال شده است که پاسخ این گونه است که خانوار یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، 3 نفره 138 هزار تومان، 4 نفره 172 هزار تومان و خانوار 5 نفره و بالاتر 205 هزار تومان دریافت می‌کند و در صورتی که رقم واریزی مطابق ارقام یاد شده نباشد مشکل رخ داده به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارتباط دارد.

متن کامل سؤالات و جواب‌های رایج را می‌توانید از اینجا + سوالات متداول کمک معیشتی و پاسخ‌ها سوالات متداول کمک معیشتی و پاسخ‌ها  + دریافت کنید.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر