۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر: ۵۶۱۵۱
نتایج پیمایش افکارسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد نیمی از مردم این کشور حامی استیضاح رئیس‌جمهور خود هستند.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی جدیدی که در ایالات متحده برگزار شده، حاکی از حمایت نیمی از آمریکایی‌ها از اقدام مجلس نمایندگان در استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور است.

این نظرسنجی که توسط دانشگاه «کویینیپاک» انجام شده نشان می‌دهد 51 درصد از مردم آمریکا از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان و تبدیل شدن وی به سومین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور که استیضاح می‌شود، حمایت می‌کنند.

بر این اساس، 46 درصد از شرکت‌کنندگان در این پیمایش نیز با استیضاح ترامپ مخالف هستند.

نتایج این تحقیق درباره نظر مردم ایالات متحده حول بررسی طرح استیضاح ترامپ در مجلس سنا نیز تقریبا مشابه است. 46 درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند سنا باید ترامپ را استیضاح کرده و 48 درصد می‌گویند این اتفاق نباید رخ دهد.

در این افکارسنجی همچنین 52 درصد از شرکت‌کنندگان از رفتار ترامپ با اوکراین ناراضی بوده و 45 درصد نیز مشکلی نداشتند.

این نظرسنجی از تاریخ هشتم تا دوازدهم ژانویه با جامعه آماری 1562 آمریکایی در سراسر این کشور با حاشیه خطای 2.5 درصد انجام شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد، ماه گذشته میلادی به استیضاح ترامپ رأی مثبت داد و قرار است پرونده وی را برای برگزاری محاکمه استیضاح، به سنا ارسال کند. 

ترامپ متهم است که برای بدنام کردن «جو بایدن» نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به کی‌یف فشار آورده است تا در مورد فرزند بایدن که عضو هیأت مدیره یک هلدینگ اوکراینی است، تحقیقات قضایی به راه اندازد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر