۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
کد خبر: ۵۶۰۸۹
جمعی از اساتید و طلاب حوزه در بیانیه‌ای با اشاره به پذیرش مسئولیت خطای نیروی انسانی در سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سردار حاجی‌زاده، تاکید کردند: این حرکت صادقانه می بایست الگویی برای همه کارگزاران لشکری، کشوری و دولتی باشد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، جمعی از اساتید و طلاب حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای از مسئولیت‌پذیری و صداقت سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه حمایت کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله صلی الله علیه و آله: النجاة فی الصدق، نجات در راستگویی است.

سخنان صادقانه فرمانده دلیر هوافضای سپاه سردار حاجی زاده، در مورد پذیرش خطای انسانی یکی از افراد زیر مجموعه خود که منجر به جان باختن انسان های بی‌گناه شد، نشان از حیات الهی در نظام اسلامی دارد.

هیچ وقت فراموش نخواهد شد آن عزیزان با موشک باران پادگان بزرگ نظامی آمریکا یعنی عین الاسد، سیلی محکمی به جنایت کاران آمریکایی زدند.

نهادهای انقلابی باید همانند این عزیزان، همیشه در مورد خطاهای خود با مردم صادقانه روبرو شوند و باور داشته باشند که مردم عزیز و شریف چنین مسئولانی را دوست می‌دارند و برای موفقیت روز افزون آنها دعاگو هستند.

این حرکت صادقانه می بایست الگویی برای همه کارگزاران لشکری، کشوری و دولتی باشد تا در صورت ارتکاب یا صدور هر گونه خطای محاسباتی، در مقابل مردم صادقانه، عذرخواه و پاسخگو باشند.

البته ذکر این نکته ضروری است چنانچه قصور احتمالی صورت گرفته باشد باید طبق ضوابط قانونی برخورد لازم صورت گیرد.

در پایان این مصیبت اندوهبار و دردناک جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز و دیگر انسانهای بی‌گناه این پرواز را به رهبر انقلاب امام خامنه ای و خانواده‌های معظم این عزیزان تسلیت عرض می کنیم و از خدای متعال برای آنان صبر و آرامش طلب می نماییم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر