۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
کد خبر: ۵۶۰۶۹
روایت امام جمعه تهران
امام جمعه موقت تهران گفت: شهادت سردار سلیمانی، چنان عطری را ایجاد کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند
به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه امروز تهران، هفته گذشته را هفته عجیبی توصیف کرد و گفت: از سحر جمعه گذشته تا این جمعه فضای کشور عزیزمان و منطقه مقاومت، آکنده از عطر تقوای الهی بود

وی، ویژگی خاص سردار سلیمانی را تقوای الهی دانست و افزود: همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا، رمزگشایی می‌کند از شخصیت حاج قاسم عزیزمان و این غوغا و قیامتی که برپا شد، حکایت از ظرفیت معنوی و ارتباط عمیق و شایسته این عبد صالح با پروردگار متعال است که شهادت او چنان عطری را رها کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر معنویت را استشمام کردند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بعد از شهادت سردار سلیمانی،‌ شاهد یک تحول عظیم و روحانی هستیم و این معجزه تربیت الهی، تربیت علوی و تربیت فاطمی است که در زمانه ما به صورت یک مکتب ممتازِ برجسته، دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خودش یعنی مکتب تربیتی عالی امام خمینی است.

**واکنش سردار سلیمانی به پیشنهاد کاندیداتوری‌اش برای ریاست‌جمهوری

حاج علی اکبری به نقل از یکی از دوستان خود گفت: به حاج قاسم گفتم که محبوبیت شما اقتضا می‌کند کاندیدای ریاست‌جمهوری شوید. ایشان در جواب گفتند: «من نامزد گلوله‌ها و نامزد شهادت هستم. سال‌هاست در این جبهه‌ها به دنبال قاتل خودم هستم، امّا او را پیدا نمی‌کنم».

حاج علی اکبری اظهار داشت : هفته عجیبی را پشت سر گذاشته‌ایم و حاج قاسم با جامعه ما چه کرد و چه قیامتی برپا شد. این چهل سال مجاهدت مخصوصا در این منطقه مقاومت که این شهید عزیزمان به تعبیر مقام معظم رهبری شجاعت را در منطقه با تدبیر در هم آمیخته بود و همه را در خدمت اخلاص به پروردگار متعال به میدان آورده بود؛ در واقع ایشان هم حلقه‌های منطقه مقاومت را  در هر جایی که بود،‌ تقویت کرد و هم در جای مورد نیاز حلقه های مقاومت را تأسیس کرد.

وی افزود:‌ امثال حماس و جهاد در فلسطین، امثال حزب الله در لبنان و انصار الله یمن از پشتیبانی و مشاورت او بهره‌های فراوان بردند.

حاج علی اکبری بیان کرد:‌ ایجاد حلقه‌های جدید مثل حشد الشعبی، قوات الوطنیه تا فاطمیون و حیدریون و زینبیون و امثال این ها، از حسنات وجودی این شخصیت بود، اما مهم تر از این کار بزرگی که حاج قاسم کرد این حلقه‌های را با آن ظرفیت و هوش بالا به هم متصل کرد. او حلقه ها را به هم متصل کرد و یک زنجیره طلایی از مقاومت را در منطقه به وجود آورد و همه این اتصالات را با مرکز فرماندهی کل و تدابیر عالی و راهبردهای فرماندهی کل و رهبری عالی قدر و امام عزیز  به دقت و هوشیاری تمام در منطقه اجرا کرد.

**عقیم ماندن توطئه‌های استکبار با اقدامات حاج قاسم سلیمانی

وی ادامه داد:‌ نتیجه این اقدامات این شد که توطئه های استکبار در منطقه از داعش عقیم ماند و امثال اینها را از منطقه  پاکسازی کرد. او امنیت را در منطقه ارتقا و فرهنگ مقاومت را در سطح منطقه گسترش داد و نتیجه دیگرش این شد که هم جامعه ما ایران امنیتش تا حد زیادی با این عمق راهبردی که به وجود آورد،‌ تضمین شد و هم امنیت جهانی را ارتقاء داد و در نهایت سردار امنیت‌آفرین و صلح‌آفرین شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ امنیتی که محصول سازش باشد امنیت نیست و دوامی ندارد، امنیتی که محصول مقاومت فعال است دوام دارد. چنین امنیتی است کار بزرگ این عزیزمان بود. 

حاج علی اکبری با اشاره به کارویژه شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت:‌ استمرار همان فتح الفتوح امام راحل(ره) و مکتب امام راحل(ره) یعنی تربیت عناصر مؤمن، شجاع، فکور و نگاه تمدنی در این منطقه وسیع مقاومت و توسعه فرهنگ تربیتی اسلام ناب در منطقه و تربیت جوانان رشید و شایسته کار ویژه حاج قاسم سلیمانی بود.

وی بیان کرد: خدای متعال را شاکریم در این مرحله حاج قاسم توانست تحسین مقام معظم رهبری را برانگیزد و زمانی که گزارشی از اقدامات او می آمد و حتی ایشان دیگران را به این روش توصیه می کردند؛ خداوند اجر مجاهدت او را با شهادت داد و حماقت بزرگ دشمن و رئیس شیاطین که با آن دستگاه محاسباتی آشفته و فلج این تصمیم نابخردانه را گرفتند، لحظه ای پدید آورد که او سال های سال منتظرش بود.

**شهادت حاج قاسم نقطه عطفی در منطقه مقاومت است

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد:‌ با شهادت حاج قاسم این شهادت بزرگ به تعبیر مقام معظم رهبری و ابومهدی و همراهان عزیزشان با  گواهی امام مسلمین و با بصیرت امت ما و حضور یکپارچه مردم و به موقع آنها یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی و در منطقه مقاومت پدید آمد.

وی بیان کرد:‌ هفته گذشته نقطه عطف در تاریخ معاصر و در تاریخ انقلاب اسلامی بود؛ این موضوع یک اتفاق عادی نیست و می توان از این نقطه عطف مسیر گذشته را هم کاملا دید و تحلیل کرد و برای آینده تصمیم‌های بزرگ گرفت.

حاج علی اکبری ادامه داد: مردم حاج قاسم را می‌دیدند اما در سیمای حاج قاسم عزیز،‌ عرفان چمران، هوش باقری،‌ شجاعت خرازی، محبت و صمیمت بروجردی، ‌درایت کاظمی، قاطعیت صیاد، ‌شکوه همت، صلابت بابایی،‌ صفای زین‌الدین، آینده نگری طهرانی مقدم،  ایثار شهریاری ، معنویت احمدی روشن و مظلومیت شهید بهشتی وجود داشت؛ در همه این شهدای عزیزمان ولایتمداری و وفا را یکجا در فرماندهی این حرکت بزرگ و این عملیات می‌توان یافت.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر