کد خبر: ۵۵۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
مقامات وزارت امور خارجه آمریکا در سفری مخفیانه به هند در گفت وگو با مقامات این کشور در خصوص آنچه که بی توجهی دهلی نو نسبت به حمله سایبری به نیروگاه کودانکولام نامیدند،ابراز نگرانی کردند.
به گزارش پایداری ملی به نقل ازخبرگزاری ایرنا، نشریه "نیو ایندین اکسپرس" روز یکشنبه به نقل از مقامات هندی نوشت،آمریکا از کم اهمیت جلوه دادن این حمله توسط هند نگران است و واشنگتن احساس می کند که دهلی نو باید این مساله را در سازمان های بین المللی مطرح می کرد تا نقش کره شمالی در این حملات مشخص شود.

در اوایل ماه گذشته میلادی، یک سازمان اطلاعاتی کره جنوبی با انتشار مدارکی در فضای مجازی اعلام کرد که هکرهای کره شمالی مسوول حمله سایبری به سیستم های مدیریتی نیروگاه اتمی کودانکولام واقع در ایالت تامیل نادو در جنوب  هند هستند.

دهلی نو ابتدا این حمله سایبری را رد کرد و سپس اعلام کرد که یک بد افزار در سیستم مدیریتی نیروگاه اتمی کودانکولام شناسایی شده است اما این بدافزار نتوانسته است به هیچ سیستمی آسیبی وارد کند.

وی کی سینگ مشاور وزیر امور خارجه هند اولین مقام ارشد هندی بود که در سال ۲۰۱۸ در سفری رسمی به مدت دو روز از کره شمالی دیدار کرد.

در دو سال گذشته هند با پیروی از تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی از این کشور خواسته است تا آزمایش و تولید سلاح هسته ای را متوقف کند. دهلی نو همچنین روابط دیپلماتیک خود با کره شمالی را کاهش داده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: