۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
کد خبر: ۵۴۷۶۹
با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری تهران؛
رضوان تاکید کرد: اداره کل پدافند غیرعامل استانداری تهران با برگزاری دوره های آموزش و بهره گیری از اساتید توانمند در ارتقاء دانش تخصصی پدافند غیرعامل گام برداشته و نظر به اهمیت آموزش، استمرار برنامه های آموزشی جزء برنامه های دائمی این اداره کل خواهد بود.
به گزارش خبرنگار پایداری ملی، دوره آموزش تخصصی با عنوان پدافند غیرعامل و توسعه زیرساخت با هدف ارتقاء دانش مدیران و کارشناسان استانداری تهران برای 120 نفر به مدت 1920نفرساعت ( طی سه روز) در سالن شهدای مدافع حرم استانداری تهران برگزار گردید.

مهندس رضوان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در ابتدای شروع دوره آموزشی گفت: آموزش موضوعی است که هم در آموزه های دینی ما مسلمانان و هم در آموزه های اجتماعی جامعه ما ریشه عمیقی دارد و بر این موضوع تأکید زیاد شده است از فرمایشات پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار گرفته تا توصیه و تأکیدات دانشمندان ایرانی که با الهام از آن بزرگواران اهمیت آموزش را در ساختن جامعه بشری بازگو و در جامعه نهادینه کرده اند.

وی در تبیین نقش آموزش در توسعه جوامع اظهار داشت: همه اندیشمندان و مسئولان بر این باورند که رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان های آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد چیزی که در ادبیات توسعه از آن به عنوان توسعه انسانی نام می برند.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل با نظر به اینکه این موضوع از بٌعد مدیریتی و فنی نسبت به سایر حوزه ها به نحوی نوپا بوده است یا حداقل می توانیم بگوییم مبحث جدیدی است که با توجه به ابعاد مختلف و قلمرو وسیع این دانش بین رشته ای از یک سو و تغییر و تحولات دائمی تهدیدات مطرح علیه زیرساخت های کشور متناسب با رشد و توسعه فناوری و به تبع آن افزایش آسیب پذیری ها از سوی دیگر توجه ویژه مسئولان، کارشناسان و دست اندرکاران را به پیش بینی برنامه های آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه کاری حاکمیتی بیش از پیش نمایان می سازد.

رضوان تاکید کرد: اداره کل پدافند غیرعامل استانداری تهران با برگزاری دوره حاضر تلاش می کند که به این نیاز مهم همکاران خود پاسخ گفته و با بهره گیری از اساتید توانمند در ارتقاء دانش تخصصی پدافند غیرعامل گام برداشته و نظر به اهمیت آموزش، استمرار برنامه های آموزشی جزء برنامه های دائمی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری خواهد بود.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر