کد خبر: ۵۴۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
یک مهندس نرم افزار که قبلا در شرکت یاهو کار می کرد روز گذشته به جرم هک کردن حساب های ایمیل بیش از 6 هزار کاربر در جستجوی عکس ها و ویدئوهای مستهجن محکوم شد.
زددی نت نوشت: ریسی دانیل رویز 34 ساله که در کالیفرنیا زندگی می کند بیش از 10 سال با شرکت یاهو همکاری داشت. وی در تمام طول مدت خدمت خود مهندسی قابل اعتماد تلقی شده و در بخش خدمات ایمیل یاهو مشغول به کار بود.

بر اساس اسناد منتشر شده دادگاه، رویز هر از چند گاهی وارد شبکه داخلی ایمیل های یاهو می شد و با هک کردن کلمه عبور کاربران به محتوای حساب های کاربری ایمیل آنها دسترسی می یافت. وی در مجموع بیش از 6000 حساب ایمیل را هک کرد که عمدتا مربوط به زنان جوان و از جمله دوستان شخصی و همکاران وی بودند.

وی این ایمیل ها را برای یافتن عکس ها و ویدئوهای مختلف جستجو کرده و برخی از آنها را بر روی یک هارد دیسک شخصی ذخیره می کرد. این متخلف از اطلاعات حساب های هک شده یاهو برای دسترسی به حساب های دیگری مانند آی کلود اپل، فیس بوک، جیمیل، دراپ باکس و غیره نیز سواستفاده می کرد.

سرانجام یاهو متوجه فعالیت های مشکوک در برخی حساب های ایمیل خود شد و این فرد در آوریل سال 2019 شناسایی شده و به دادگاه معرفی شد. وی به 5 سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار جریمه محکوم شده است.
منبع: فارس
برچسب ها: یاهو ، هک ، ایمیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: