کد خبر: ۵۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰
مدیر بنیاد ملی مصونیت اجتماعی با بیان اینکه اینستاگرام ۲۴ درصد کاربر ایرانی دارد، گفت: ۵۳ درصد از کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند.
به گزارش پایداری ملی، حجت‌الاسلام محمد فروهر بعد از ظهر امروز در همایش دبیران امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران اظهار کرد: توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر مهم است.

وی افزود: ارتباط فضای مجازی با امر به معروف و نهی از منکر بسیار نزدیک است،  در کشور با ۸۱ میلیون جمعیت طبق آخرین آمارگیری است که رتبه ۱۸ در جهان و دوم در خاورمیانه را داراست،  ۷۵ درصد ‌مردم  به اینترنت پرسرعت همراه متصل هستند.

مدیر بنیاد ملی مصونیت اجتماعی کشور اعلام کرد: ۱۲میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۹ نفر مشترک اینترنت ثابت هستند و ۸۸ میلیون موبایل در کشور فعال است، ۵۳ درصد از کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند.

*۵ الی ۹ ساعت میانگین استفاده از اینترنت در روز

این مسؤول گفت:  ۵ الی ۹ ساعت میانگین استفاده اینترنت در روز است که در مقایسه با کشور چین که پیشرو در تکنولوژی است به گونه‌ای است که اگر در هفته بیش از ۹ساعت استفاده از اینترنت استفاده شود فرد را به کمپین ترک فضای مجازی می‌برند.

*نداشتن یک دندان سالم ولی دارا بودن تلفن همراه هوشمند

فروهر تصریح کرد: طرف یک دندان سالم ندارد ولی بهترین گوشی موبایل را در دست دارد، فضای مجازی آمده ولی فهمش نیامده بزرگترین امر به معروف اینجاست به داد مردم برسیم.

وی اظهار کرد: ما در این زمینه به سمت راهکار رفتیم اصول زنجیره‌ای مدیریت رسانه در خانواده طراحی شد که در ۳۰۰  صفحه و هشت موسسه رسمی در حال آموزش است.

این مسؤول با بیان اینکه الان در اینستاگرام فیلم مستهجن زنده پخش می‌شود، گفت: این کار بدون هیچ رصدی صورت می‌گیرد، فضای تلگرام و اینستا گرام طراحی شده از طرف دشمن است، روشنگران باید در آنجا امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند.

*اینستاگرام ۲۴ درصد کاربر ایرانی دارد

مدیر بنیاد ملی مصونیت اجتماعی گفت: اینستاگرام ۲۴ درصد کاربر ایرانی دارد، این وضعیت فضای مجازی در کشور است، در دنیا نگاهش جدی‌تر است غربی ها نسبت به فضای مجازی نگاهی مه آلود است می‌شناسند ولی نمی‌دانند چکار کنند! آنها هم از آسیب‌ها در امان نبودند.

وی گفت: زندگی و ارتباطات در حال دیجیتالی شدن هستند چه بخواهیم چه نخواهیم‌،  در آینده خانه های هوشمند را داریم سیستم در گوشی موبایل آینده پیش روست، بنابر فرموده مقام رهبری اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان شده است.

*بومی کردن اینترنت حلال مشکلات نیست‌

فروهر اضافه کرد: فضای مجازی دنیا را چون دهکده‌ای کوچک بهم وصل کرده، برخی می‌گویند اگر اینترنت بومی شود همه مشکلات حل می‌شود، خیر! فقط بخشی از مشکل حل خواهد شد، فضای نگران‌کننده حال حاضر این است که به این نتیجه رسیدیم جنسی از اعتیاد و وابستگی در این فضا وجود دارد.

*مرگ ۹۰۰نفر در سال بر اثر سلفی گرفتن

این مسؤول گفت: بصورت تخصصی در این حوزه پنج حوزه تخصصی اعتیاد را رصد کردیم، سالیانه بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نفر بخاطر سلفی گرفتن جان خودشان را از دست می‌دهند و همه به دنبال سوژه‌یابی و عکس گرفتن و لایک گرفتن هستند در این جور صحنه‌ها انسانیت از بین رفته است، در فضای مجازی بی در و پیکر امروز دسترسی به تصاویر مستهجن مثل آب خوردن شده است.

وی افزود: فیلترینگ در ایران براساس کلیدواژه صورت می‌گیرد، در حال حاضر فیلم‌های مستهجن با کلیدواژه‌های نامربوط در دسترس هستند، بالغ بر ۱۰ میلیارد سرچ مستهجن طی ۵ سال اخیر صورت گرفته که در کشور ما اوضاعش وحشتناک است.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: