۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
کد خبر: ۵۰۸۳۲
واحدهای اقتصادی راکد و نیمه راکد با سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی تامین مالی می‌شوند.

به گزارش پایداری ملی، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه انعقاد تفاهم نامه با گروه تجارت پارس در محل استانداری اردبیل اظهار کرد: با بررسی‌های انجام شده و برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران و نمایندگان گروه تجارت پارس جهت تامین مالی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌های اقتصادی و عمرانی متناسب با نیازمندی‌های توسعه‌ای استان اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه‌ای با این گروه منعقد شد افزود:گروه ‌تجارت پارس در راستای تامین مالی طرح‌های راکد و نیمه‌راکد اقتصادی از طریق خرید یا مشارکت واحدهای با اولویت روش خرید دیون که همکاری و مشارکت بانک‌ها را به‌دنبال خواهد داشت متعهد شده است.

بهنام‌جو انجام خدمات بازرگانی و تجاری توسط طرف قرارداد را از بندهای این تفاهم‌نامه بر شمرد و گفت: در حوزه نفت، مشتقات نفتی و فعالیت در حوزه تعاونی‌های مرزنشینان مورد تاکید قرار گرفت.

وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های اقتصادی با معرفی پیشنهاد پکیج‌ها توسط معاونت‌های مرتبط استانداری و رعایت ضوابط قانونی انجام می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در این تفاهم‌نامه به ارائه و اجرای پروژه‌های عمرانی، طرح‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری در مناطق دارای توجیه فنی و اقتصادی در زمینه‌های دامپروری، کشاورزی و مجتمع‌های گلخانه‌ای تاکید شده است.

وی با اشاره به این‌که استانداری اردبیل همکاری لازم را طبق ضوابط با بخش خصوصی خواهد داشت افزود: واگذاری مدیریت فعالیت‌های توسعه‌گری و زیرساختی پروژه‌های استان بعد از انجام بررسی‌های کارشناسی و مطالعه شده صورت می‌گیرد.

بهنام‌جو بیان داشت: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران، بسته‌های سرمایه‌گذاری دارای توجیه فنی و اقتصادی جهت مشارکت این شرکت در این طرح‌ها ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:دستگاه‌های اجرایی استان در کاهش بروکراسی اداری قدم‌های خوبی برداشته و همکاری خوبی درخصوص مجوزهای لازم را در ارائه تسهیلات اداری، فنی و مالی با رعایت ضوابط و قانون با حداقل تشریفات اداری صادر می‌کند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید اولویت‌های توسعه استان احصاء شود گفت: شرایط همکاری به‌منظور مشارکت گروه تجارت پارس با سازمان همیاری شهرداری‌های استان ایجاد می‌شود تا در راستای توسعه استان و طرح‌های اولویت‌دار گام‌های اساسی برداشته شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر