کد خبر: ۵۰۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
وزارت دفاع روسیه از عملیات موفق رهگیری بمب افکن‌های راهبردی «بی- 52» آمریکا که درحال نزدیک شدن به مرزهای این کشور بودند، خبر داد.
به گزارش پایداری ملی، یک رسانه روسی دوشنبه شب به وقت تهران از عملیات موفق جنگنده‌های «سوخو-27 » ارتش روسیه علیه چند فروند بمب‌افکن راهبردی «بی -52» ارتش آمریکا  و رهگیری آن‌ها خبر داد.

 به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه اعلام کرد که این عملیات رهگیری هنگامی که بمب افکن‌های آمریکایی در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه از «دریای سیاه» و «بالتیک» بودند، رخ داد.

  نشریه ویژه ارتش روسیه هفته گذشته نوشته بود که جنگنده‌های این کشور در روزهای اخیر چند بار هواپیماهای خارجی را نزدیک حریم هوایی روسیه شناسایی و رهگیری کردند.

 این در حالی است که وزارت دفاع روسیه هفته گذشته نیز از عملیات موفق یک فروند سوخو-27 خود در منطقه بالتیک و شناسایی دو هواپیمای آمریکایی و سوئدی حاضر در منطقه خبر داد.

هفته گذشته ناتو رزمایش دریایی را تحت عنوان «بالتاپس-2019»  در جنوب دریای بالتیک  آغاز کرد . در این رزمایش حدود 40 کشتی و زیردریایی و 40 فروند هواپیما از 18 کشور از جمله بلژیک، آلمان، انگلیس، دانمارک، اسپانیا، لتونی، لیتوانی، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، آمریکا، ترکیه، استونی، فنلاند، فرانسه و سوئد در این رزمایش شرکت دارند.

به گزارش اسپوتنیک،مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه در گزارش خود افزوده که با انجام عملیات جنگنده های سوخو، امکان نقض مرزهای روسیه به هواپیماهای مهاجم داده نشد.

مرکز یاد شده همچنین اعلام کرد که پرواز جنگنده‌های روسی با توجه به قوانین بین‌المللی انجام شد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: