کد خبر: ۴۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
استاندار تهران ضمن بیان اینکه قطعاً در تابستان ۹۸ با قطعی و کاهش برق در استان مواجه خواهیم شد، گفت: سالانه نزدیک به هزار میلیارد تومان برای روستاها در استان تهران از بخش ارزش‌افزوده اختصاص می‌یابد که این عدد می‌تواند موجب رشد استان شود.

به گزارش پایداری ملی، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در نخستین جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور معاونین استانداری، مدیران کل ستادی، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و دیگر مسئولان شهر و روستاهای استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: افزایش رضایتمندی و سرمایه اجتماعی جزو شاخصه‌های مهم حکمرانی خوب است و باید با مقررات زدایی و شناخت دقیق از قانون و پرهیز از تفسیر به رأی در این راستا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه قطعاً در تابستان ۹۸ با قطعی و کاهش برق در استان مواجه خواهیم شد، گفت: میزان مصرف در استان تهران ۴۵۰۰ مگاوات است که ۴۰ درصد آن به وسایل سرمایشی در ادارات مرتبط است و اگر کاهش ساعات اداری و یا صرفه‌جویی در مصرف برق پیش‌بینی شود می‌بایست در کل کشور نیز اجرایی شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه فرمانداری‌ها با کمبود منابع روبرو هستند، بیان کرد: شهرداری‌ها ملزم به ارائه گزارش سه‌ماهه هستند و در خصوص عدالت در نظام پرداخت حقوق و مزایا از معاون سرمایه انسانی سازمان استخدامی درخواست می‌کنم تا لیست میزان پرداخت حقوق تمامی مشمولان قانون پرداخت خدمات کشوری را منتشر کند و اعلام می‌کنیم چرا باید کسی که در استان کار می‌کند از کسی که در ستاد مشغول خدمت است حقوق و مزایای کمتری دریافت کند در حالی که به‌مراتب نیروهای صف چندین برابر بیش از نیروهای ستاد تلاش می‌کنند.

محسنی بندپی تصریح کرد: سالانه نزدیک به هزار میلیارد تومان برای روستاها در استان تهران از بخش ارزش‌افزوده اختصاص می‌یابد که این عدد می‌تواند موجب رشد استان شود.

وی اضافه کرد: ارزش‌افزوده پول بیت المال است و باید کاری کنیم که منفعتش به همه مردم برسد و اشتغال‌زایی صورت بگیرد؛ تنها در شهرستان ملارد ۴۹ میلیارد تومان برای روستاهای دارای دهیاری و نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ ارزش‌افزوده تعلق‌گرفته است.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: در دو کارگروه رونق تولید و ستاد تسهیل با حضور تمامی دستگاه‌ها توانستیم در کنار ایجاد اشتغال جدید در استان تهران از اشتغال موجود هم صیانت کنیم و مشکل صنایعی که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری مستقر هستند را با رعایت نوسازی در سامانه‌های زیست محیطی آن‌ها مرتفع می‌کنیم لذا باید بتوانیم شعار سال را در عمل به منصه ظهور برسانیم و عملیاتی کنیم، همچنین باید بتوانیم در ارتباط با اشاعه فرهنگ خودکنترلی و زیست ساده در بین مردم فرهنگ‌سازی کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: